Mardin Roj

Şenyaşar Ailesi’ne polis müdahalesi

Şenyaşar Ailesi’ne polis müdahalesi
  • 12 Ağustos 2021
Urfa Adliyesi önünde ‘Adalet Nöbeti’ tutan Şenyaşar Ailesi’ne müdahale eden polis, bariyerlere asılan pankartı gerekçe göstererek Ferit Şenyaşar’a para cezası kesti. 
AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’, Urfa Adliyesi önünde başlattıkları ‘Adalet Nöbeti’ eylemlerinin 157’inci gününde bir kez daha polis müdahalesiyle karşılaştı.
GÖZALTI GİRİŞİMİ
Polis, adliye önündeki bariyerlere pankart asılması gerekçesiyle Ferit Şenyaşar’ı gözaltına almaya çalıştı. Emine Şenyaşar, oğlunun gözaltına alınmaya çalışılmasına karşı çıktı. Ailenin direnişi sonucu polis, gözaltı kararından vazgeçti. Anne Şenyaşar bunun üzerine pankartı alarak adliye kapısı önünde oturma eylemine başladı. Burada ağıtlar yakan Şenyaşar, yaşadıklarını çevreden geçenlere anlattı.
Bir süre sonra Urfa Barosu yönetimi ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği’ne (ÖHD) üyeleri, ailenin yanına geldi. Avukatların iknası sonucu anne Şenyaşar elindeki pankart ile birlikte adliye bahçesinin dışına çıktı. Ferit Şenyaşar’ın pankartı bariyerlere astığı sırada polis, “yasak” diyerek engel oldu. Bunun üzerine aile pankartı yere sererek eylemine devam etti.
‘YETER ARTIK’
Emine Şenyaşar, maruz kaldıkları duruma tepki göstererek, “Siz niye hep bizim etrafımızda dolaşıyorsunuz. Gidin katileri yakalayın. Biz günlerdir burada adalet arıyoruz. Vicdan ve merhamet yok mu? Dövizlerimizi çaldınız. Şimdi de bu kağıdı almaya çalışıyorsunuz. Bu kağıdın kime ne zararı var. Devlet diye bir şey kalmamış. Katilden vekil olur mu? Yeter artık nereye kadar zulüm edeceksiniz?” dedi.
PANKARTA CEZA
Polis ise pankart gerekçesiyle Ferit Şenyaşar’a Kabahatler Kanunu’nun 42’nci maddesi kapsamında para cezası kesti.
Ailenin adliye önündeki nöbeti devam ediyor.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ