Mardin Roj

Sedat Peker’e ne oldu? Öldürüldü mü? Yakalandı mı?

Sedat Peker’e ne oldu? Öldürüldü mü? Yakalandı mı?
  • 13 Haziran 2021

Danışmanı öldürülmüş olma ihtimalini de gözönünde bulundurduklarını aktardı. Avukatı ellerinde yakalandığı yönünde bilgi olmadığını söyledi. Gece saatlerinde Sedat Peker, twitter hesabından mesaj yayınladı.

 

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in yakalandığı yönündeki iddialarda kullanılan görselin Dubai’de tutuklanan uyuşturucu kaçakçısı Michael Paul Moogan’a ait olduğu belirtildi. Peker’e yakın bir isim olarak tanınan Emre Olur, gazeteci Barış Pehlivan’a yaptığı açıklamada, Peker’in Dubaili yetkililerle bir görüşmede olduğunu söyledi.

 

Yayınladığı videolar ve açıklamalarda, devlet-mafya-siyaset ilişkisine dair ifşaatlarda bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker’e yönelik operasyon yapıldığı iddiası sosyal medyada hızla yayıldı.

 

PEKER’E YAKIN İSİM: DUABİLİ YETKİLİLERLE GÖRÜŞMEDE

 

Peker’e yakınlığıyla bilinen Emre Olur, Gazeteci Barış Pehlivan’a açıklama yaptı. Pehlivan, Olur’un kendisine ‘Peker’in Dubaili yetkillilerle bir görüşmede olduğunu bildirdiğini’ aktardı.

 

Pehlivan, Halk TV’de yaptığı açıklamada; Olur’un, “Peker ile öğle saatlerinde görüştüm. Şu an Dubai yetkilileriyle görüşüyor” iddiasında bulunduğu aktardı. Olur’un, Pehlivan’a aktardığı bilgiye göre; Peker, davet üzerine bu görüşmeyi yapmak için konutundan ayrıldı. Peker’in yanında telefonu olmadığı da yine Emre Olur tarafından yapılan iddialar arasında yer aldı.

 

Pehlivan, görüşmesini şöyle aktardı:

 

“İddia bir sosyal medya hesabında özellikle gündeme getirildi. O iddia yayılmaya başlandığı andan itibaren, yani Peker’in bir operasyon sonucu yakalandığı iddiası gündeme geldiğinden beri ben de kaynaklarıma soruyorum. Uluslararası bir operasyon yapılması gerekiyor. İlk edindiğim bilgi, Türk güvenliğinin peşinde olduğu ve yakalanmasına ramak kaldığına dairdi. Daha sonrasında Peker’e yakın olduğu bilinen bazı isimler var, örnek veriyorum Emre Olur. Özelliği ne? Peker’le ilişkisini saklamayan hatta kendisini basın danışmanı gibi lanse eden, en son Süleyman Özışık’ın Peker’le ilişkisine dair videoları paylaşan bir isim. İlk ulaştığımda şöyle bir iddiada bulundu. Doğruluğu teyit edilmemiş bir iddia. İlk iddiası şuydu, ‘Ben geceden beri iletişim halinde değilim. Ulaşmaya çalışıyorum.’ Daha sonraki görüşmede ise şöyle bir bilgi verdi. Bu da bir iddiadır. Dedi ki ‘Ben nerede olduğuna dair bilgi sahibi oldum. Dubaili yetkililer tarafından kendisi konutundan alınmış durumda. Bir görüşme gerçekleştiriliyor. Hala o görüşmede. Konuttakiler de tam olarak nerede olduğunu bilmiyor. Yanında telefonu yok. Paylaşım yapamıyor’. Ancak ben ‘Bu bir gözaltı demektir’ dedim. Gözaltı olmadığı iddiasında. ‘Davet’ kelimesini kullanıyor. Bana kalırsa bu bir gözaltıdır. Gözaltında olmadığını iddia ediyor. Türk yetkililerin devrede olmadığını iddia ediyor. Özetle şu an Türk yetkililer tarafından bir operasyona uğramadığını ama Dubaili yetkililer tarafından bir görüşme yapıldığı iddiasını benimle paylaştı. Peker’in avukatı Ayhan Sağıroğlu Halk TV’ye konuştu. Yakalandı iddiasının doğru olmadığı iddiasını dile getirdiler. Ellerinde öyle bir bilgi olmadığını belirttiler.”

 

AVUKATI: YAKALANMADI

 

Peker’in avukatı ise Halk TV’den Özlem Gürses’e yaptığı açıklamada ‘yakalandığını’ yönündeki iddiaları reddetti. Peker’in avukatı, ellerinde böyle bilgi olmadığını söyledi.

BAE polisinin ‘daveti’ üzerine konutundan ayrılan Peker geride video bıraktı mı?

 

Emre Olur ile görüşen Gazeteci Alişer Delek’in aktardığına göre; BAE polisinin ‘daveti’ üzerine konutundan ayrılan Sedat Peker’den henüz haber alınamadı.

 

SOSYAL MEDYADA MONTAJLANMIŞ GÖRÜNTÜ

 

Sosyal medyada kaynağı belirsiz hesaplardan yapılan iddialarda da; Peker’in, MİT destekli SAT askeri operasyonu ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaldığı evde yakalandığı belirtildi. Operasyonun da Katar üzerinden İHA desteğiyle gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

Sosyal medyada iddiaya konu edilen görselin ise Dubai’de tutuklanan uyuşturucu kaçakçısı Michael Paul Moogan’a ait olduğu belirtildi.

Odatv’ye konuşan kaynaklar ise Sedat Peker’in henüz yakalanmadığını, ancak operasyonun an meselesi olduğunu öne sürdü.

 

Sedat Peker gece saatlerinde mesaj yayınladı ve şunu dedi:

1-Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk.”

 

OPERASYON YAPILABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

 

Öte yandan Peker, üç gün önce yaptığı paylaşımda kendisine yönelik bir operasyona işaret ederek, “Buraya gönderilen devlet görevlisi kardeşlerim, lütfen siz bir süre olaya müdahil olmayın. süslü süleymanla derin mehmetin yakınlarının koordine ettiği kiralık katillerle ben bir yüzleşeyim, onları paket servis yapıp bunları bir rezil edeyim. Gelecek olan kiralık katil mi devlet görevlisi mi bilmediğim için rahat hareket edemiyorum. Siz bir süre lütfen karışmayın” ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaldığı otel ifşa edildikten sonra başka bir yere geçeceğini duyuran Peker, “Güvenli bir ortam henüz oluşturamadım.Bu yüzden videoyu yayınlayamayacağım” demişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ