Sedat Peker Suriye’ye silah sevkiyatının organizasyonun videosunu paylaştı

Sedat Peker Suriye’ye silah sevkiyatının organizasyonun videosunu paylaştı
  • 5 Haziran 2021 18:54 | Son Güncellenme: 5 Haziran 2021 19:24
Devlet bağlantılı çete yöneticisi Sedat Peker, Erdoğan’ın yeğeninin evli olduğu Lazoil Petrol Dağıtım Şirketi’nin sahibi Serdar Ekşioğlu ile Suriye’ye yapılan silah sevkiyatına dair telefon görüşmesinin videosunu paylaştı. 
Devlet bağlantılı çete yöneticisi Sedat Peker, El-Nusra’ya SADAT organizasyonuyla silah gönderildiği yönündeki açıklamalarından sonra konuyla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeğeninin eşi, Lazoil Petrol Dağıtım Şirketi’nin sahibi Serdar Ekşioğlu ile yaptığı telefon görüşmesini paylaştı.
Peker, dün yaptığı açıklamada “Pazar günkü videoya kadar canınız sıkılmasın diye yarın akşam üzeri saatlerinde, zaman geçirmek için, aperatif niyetine birisiyle yaptığım telefon konuşmamı yayınlayacağım. Konu Suriye silahları” ifadelerini kullanmıştı.
‘SUÇTA BERABERİZ’
Peker paylaştığı videoya, “Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip abinin yeğeninin kocası Lazoil petrol dağıtım şirketinin sahibi Serdar Ekşioğlu’nun karakolda milletvekilinin dövülme hadisesinin ve Suriye’ye giden askeri malzemelerle ilgili yaptığım telefon görüşmesi” notunu düştü. Peker devamında, “Serdar Ekşioğlu ne demiştim… Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz” ifadelerini kullandı.
SURİYE’YE SİLAH
12 dakika 45 saniye süren görüşmede, Peker daha önce Hadi Özışık’la yaptığı görüşmedekine benzer konularda Ekşioğlu ile konuşuyor ve kendisine haksızlık yapıldığını söylüyor. Ekşioğlu ayrıca, Peker’in Suriye’ye silah götüren TIR’ların yola çıkışına tanık olduğu şeklindeki sözlerini de onaylıyor.
‘PELİKAN’IN BAŞINI ARADIM’
Ekşioğlu’nun Peker’le yaptığı görüşmede Pelikan’a girme tavsiyesi verdiği görülüyor.
Peker’in “Onlarda var işin içinde nasıl girmeyeyim” sözlerine Ekşioğlu’nun “Ben Süheyb’i aradım Pelikan’ın başı o zaten. Ben burada değilim geleyim görüşelim dedi” dediği kameraya yansıyor.
Serdar Ekşioğlu: Reisim Pelikan’a girme
Sedat Peker: Onlar da işin içinde nasıl girmeyeyim?
Serdar Ekşioğlu: Pelikan’ın başı Süheyb’i aradım ben Hilal’in kocası var ya…
Sedat Peker: O benimle görüşmek istemiş zaten
ALBAYRAK 
Ekşioğlu, Erdoğan’ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Turkuaz Medya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak için “Serhat Albayrak medyadan gidecek, TRT ekibi de rahatsız partinin kendisi rahatsız AKP’nin önde gelenleri A Haber’e çıkmıyorlar” dedi.
KARAKOLDA DARP
Ekşioğlu’nun, Peker’in avukatını gönderip karakolda bir milletvekilinin darp edilmesi iddiasıyla ilgili hatırlatmasını da onayladığı görüntülere yansıdı.
Peker, o sırada “Metin ağabey sözde karakol amirini organize edecekti, ilkin iki kişi kavga edecekti. Öyle bir organizasyon olmayınca karakol amirini ayarlayamadı” derken Ekşioğlu’nun de “Ben oradaydım” ifadelerini kullandı.
Ekşioğlu’nun “Metin Külünk’ün bağlantıları kopuk” dediği görüşmede Peker’in “Nasıl üstü çizilmiş MKYK üyesi” şeklinde konuştuğu görülüyor.
SURİYE KONUSU
Suriye silahları konusunda ise “O malzemeleri yollarken sen yok muydun biz 4 TIR yollarsak 4 TIR da onlar veriyordu. Onlarınkinin dağıtımı biz yapmıyorduk. Onlar Suriye’de başka yerlere veriyordu. Onlar getiriyorlardı silah mı satıyorlardı biz satmadık sen şahitsin. Bizle yolluyorlardı daha önceki gibi sıkıntı yaşanmasın diye. Bu yaptıkları namussuzluk ” şeklinde konuşan Peker’e, Ekşioğlu’nun “Doğru doğru” diyerek onayladığı da görüntülerde yer aldı.
KAĞITTA İSMİ YAZIYORDU
Serdar Ekşioğlu’nun ismi daha önce Peker’in Mayıs ayı başında yayınladığı bir videoda kameraya gösterdiği kağıtta, “Suriye’ye giden silahlar Serdar Ekşioğlu şahit ve bir çokları” notunda geçmişti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ