Sebahat Tuncel: Hayatı biz kuracağız

Sebahat Tuncel: Hayatı biz kuracağız
  • 4 Nisan 2023 18:42

Sebahat Tuncel, 14 Mayıs seçimlerinin kritik önemde olduğunu belirterek, “HDP bizim, Yeşil Sol Parti bizim, EMEP bizim, TİP bizim! Hayatı biz kuracağız” mesajı gönderdi.

Sincan Kadın Cezaevi’nde tutuklu bulunan Kürt siyasetçi Sebahat Tuncel, 14 Mayıs seçimlerine dair mesaj gönderdi. Tuncel, avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajında, seçimlerin tarihi önemine dikkat çekerek, herkesin tarihi sorumluluğu olduğunu ve birleştirici olmanın önemine değindi.

SEÇİMLER KRİTİK ÖNEMDE

Tuncel’in mesajı şöyle: “Herkese merhaba, her seçim önemlidir elbette ama bu seçim Türkiye siyaseti açısından kritik önemde ve herkesin bunu bilerek hareket etmesi gerekir. Özellikle de biz sosyalistlerin…

BİRLEŞTİRİCİ OLMALIYIZ

Bu süreçte ben değil biz, tek değil çok, kutuplaştırıcı değil birleştirici olmalıyız. Cinsiyetçi, milliyetçi, dinci anlayışa karşı özgürlükçü, eşitlikçi anlayışı örgütlemek hepimiz için tarihi bir sorumluluktur.

YEŞİL SOL PARTİ BİZİM, TİP BİZİM

Seçimlere 40 gün gibi kısa bir süre kalmışken tartışmaları bitirip harekete geçmek gerekir. HDP bizim, Yeşil Sol Parti bizim, EMEP bizim, TİP bizim! Hayatı biz kuracağız… Emek ve Özgürlük İttifakı’na başarı dileklerimi bir kez daha iletiyorum. Kazanacağımıza inanıyorum! Jin Jiyan Azadi!”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ