Savur’da ölen kişiyi gözaltına almak için evine baskın yapıldı

Savur’da ölen kişiyi gözaltına almak için evine baskın yapıldı
  • 15 Şubat 2022 13:19

Savur’un Cirzê Mahallesi’nde dün yaşamını yitiren 80 yaşındaki İsmet Ok’un gözaltına alınması için jandarma tarafından evine baskın düzenlendi. 

Mardin’in Savur ilçesine bağlı kırsal Evîna (Sürgücü) ve Kûzerib (Yazır) mahallelerinde jandarma tarafından sabah saatlerinde bazı evlere baskın düzenlendi. Evlerde yapılan aramaların ardından 5 kişi, “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.
DÜN ÖLEN YURTTAŞI ALMAYA GELDİLER
Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında gözaltı kararı verdiği 80 yaşındaki İsmet Ok ise yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle dün yaşamını yitirdi. Buna rağmen jandarma, İsmet Ok ile ağabeyi Muhittin Ok’u gözaltına altına almak için kırsaldaki Cirzê (Taşlık) Mahallesi’nde evlerine baskın düzenledi.
BİRİ YAŞAMINI YİTİRDİ, DİĞERİ YATALAK
Jandarma baskın sırasında İsmet Ok’un dün yaşamını yitirdiğini ve taziyesinin devam ettiğini gördü. 83 yaşındaki kardeşi Muhittin Ok’un ise yatalak olduğu görüldü.
MUHİTTİN OK GÖZALTINA ALINMADI
Evlerde yapılan arama ardından İsmet Ok yaşamını yitirdiği, Muhittin Ok ise yatalak olduğu için gözaltına alınamadı. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ