Savur’da bir korucu bir yurttaşı öldürdü

Savur’da bir korucu bir yurttaşı öldürdü
  • 15 Mart 2020 10:41 | Son Güncellenme: 15 Mart 2020 10:45
Savur’a bağlı Bazikê kırsal mahallesinde arazisine giderken önü kesilen Rıza Akgül, bir korucu tarafından uzun namlulu silahla öldürüldü.
Mardin’in Savur İlçesine bağlı Kayacıklar (Bazikê) kırsal mahallesinde Rıza Akgül (34) isimli yurttaş, uzun namlulu silahla açılan ateş sonucu öldürüldü. Rıza Akgül’ün köyde bulunan arazisine gitmek için yola çıktığı, daha sonra akrabası ve korucu olan Hüseyin Akgül ve yanında bulunan kimliği belirsiz kişilerle birlikte önünün kesilerek ateş edildiği belirtildi.
Hüseyin Akgül’ün korucu silahı kaleşnikof silahla Rıza Akgül’e ateş açtığı ve Akgül’ün olay yerinde yaşamını yitirdiği aktarıldı. Akgül’ün cenazesi, götürüldüğü Mardin Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsi işlemleri ardından ailesi tarafından alınarak, köyde defnedildi. Akgül için köyde taziye kuruldu.
Edinilen bilgilere göre olay ardından köyde yoğun güvenlik önlemi alan jandarma, Hüseyin Akgül’ü gözaltına aldı. Olay sırasında Akgül ile birlikte olan kimliği belirsiz kişilerin ise bulunmadığı belirtildi.
Mezopotamya Ajansı 
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ