Mardin Roj

Sanatçı Erkan Benli’ye ‘yatağını dikti’ diye 10 ay hapis cezası

Sanatçı Erkan Benli’ye ‘yatağını dikti’ diye 10 ay hapis cezası
  • 7 Kasım 2020 10:43 | Son Güncellenme: 7 Kasım 2020 10:44

Yırtılan yatağını diktiği için sanatçı Erkan Benli’ye “kamu malına zarar verdiği” iddiasıyla 10 ay hapis cezası verildi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının devam ettiği 24 Mayıs 2016’da kentten tahliye edilen ve tutuklanan 70 kişiden biri olan sanatçı Erkan Benli, Tokat T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulduğu sırada yırtılan yatağını diktiği için 8 gün hücre cezası verilmişti. “Kamu malına zarar verdiği” iddia edilen Benli hakkında İnfaz Savcılığı tarafından başlatılan ve tamamlanan soruşturma kapsamında yapılan yargılama sonucunda da 10 ay hapis cezası verildi.

Verilen hapis cezasını telefon ile görüştüğü yakınlarına bildiren Benli, şu an tutulduğu Giresun Espiye L Tipi Kapalı Cezaevinde de Nusaybin’de yaşadıklarına dair yazdıkları notlara el konulduğunu bildirdi. Kitapları ile mektuplarının da kendilerine teslim edilmediğini belirten Benli, Nusaybin’de yaşananlara ilişkin aldığı notların içeriğinde “devlet memuruna hakaret” iddiası ile teslim edilmediğini söyledi.

Tutuklu sanatçı Erkan Benli’ye, Nusaybin Davası kapsamında yapılan yargılama sonucunda ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıl 3 ay hapis cezası verilmişti. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ