Sağlıkçıların grevi ikinci gününde davul zurna eşliğinde sürdü

Sağlıkçıların grevi ikinci gününde davul zurna eşliğinde sürdü
  • 15 Mart 2022 14:36
TTB’nin çağrısıyla iş bırakma eylemlerinin 2’nci gününde olan sağlık emekçileri, mücadelelerine devam edeceklerini belirterek, iktidara seslendi.
Mardin’de Tabip Odası, SES Mardin Şubesi ile Mardin Diş Hekimleri Odası, grev kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü önünde bir araya geldi. Sağlık çalışanlarına yurttaşların yanı sıra HDP, DEVA, CHP, Saadet Partisi yöneticileri ve Mardin Barosu destek verdi.
SES Şube Eşbaşkanı Dr. Özgür Bilek ve SES Kızıltepe İlçe Temsilcisi Mücahit Cevheroğlu açıklama yaptı.
Dr. Bilek, sağlık emekçilerinin taleplerini sıralarken, Cevheroğlu ise yaptığı açıklamada “Siyasal iktidar;  Kamu personel/ücret rejiminde izlediği kuralsız, keyfi tutuma ek olarak giderek artan ve derinleşen sosyal sorunlara gerçekçi sosyal politika geliştirmeyerek, yeterli kaynak ayırmayarak, biz sosyal hizmet emekçilerinin emek sömürüsünü artırdığı gibi insan haklarına aykırı bir çalışma düzeni de yaratmıştır. Yaratılan bu düzen, biz sosyal hizmet emekçilerinin çalışma koşullarını tahrip ederek onarılması güç yaralar açmıştır” dedi.
Açıklamanın ardından Dr. Binbaş, kitleye şiirle hitap etti. Sloganlar eşliğinde açıklama sona ererken, sağlık emekçileri davul zurna eşliğinde grev halayı çekti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ