Rus uçakları Türkiye kontrolündeki Afrin ve Girêspî’yi bombalıyor: Ölüler var

Rus uçakları Türkiye kontrolündeki Afrin ve Girêspî’yi bombalıyor: Ölüler var
  • 26 Eylül 2021 21:45

Rus savaş uçakları tarafından bombalanan Afrin ve Girêspî’de  TSK’ya ait üsler bulunuyor.

 

Gazeteci Delil Zilan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre; Rusya, Türkiye’nin kontrolü  altında tuttuğu Afrin’deki Basil köyünü bombalıyor. 2 günde 3 kez bombalanan Basil köyünde çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bilgisi verildi.

 

Gazeteci Zilan’ın açıklaması şu şekilde:

 

“Rus savaş uçakları son iki gündür Efrine bağlı Basil köyünü Dünden bu yana üçüncü kezdir bombalanıyor. Bu sabah saat 6 30 da yine TSK ya ait aynı üsler bombalandı. ölü ve yaraların olduğu bilgisi var”

 

“Rus savaş uçakları son iki gündür Efrine bağlı Türk işgali altında ki köyleri bombalıyor. Bombalanan üslerin görüntüleri var. Çok sayıda öldürülen TSK ve bağlı çetelerin cenaze görüntüleride var ancak bombalanma sonucu cenazeler parçalandığı için paylaşmıyorum.”

 

“Dünden beri Rus savaş uçakları Türk işgali altında bulunan Efrine bağlı şerewa ilçesini 3 kes bombaladı. Bombalama sonucu 23 çete öldürüldü.Bunlardan 4kişi qeyleq el Şam,12 kişi el hemzeyete bağlı çeteler,1kişi ise ehrar el şerqiye bağlı çetedir.”

 

Öte yandan çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Türkiye’nin kontrolü altındaki Girêspî’nin de Rus uçakları tarafından bombalandığına dair haberler geliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ