Mardin Roj

Rudaw’dan ‘Türkiye geçilmez’ reklamı

Rudaw’dan ‘Türkiye geçilmez’ reklamı
  • 14 Temmuz 2021
Barzani ailesine bağlı Rudaw haber kanalı, Basnews ve K24, 15 Temmuz başarısız askeri kalkışmanın yıl dönümünde sitelerinde “Türkiye geçilmezdir” başlıklı reklam yayınladı. Reklamın, Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretinden sonra verilmesi dikkat çekti. 
Federe Kürdistan Bölgesi merkezli ve Barzani ailesine bağlı yayın yapan Rudaw haber kanalı, 15 Temmuz başarısız askeri kalkışmanın yıldönümünde “Türkiye geçilmezdir” başlıklı reklam yayınladı. Sitenin ana sayfasında, Erbil Başkonsolosluğu’nun adına verilen reklamda, kırmızı fondaki Boğaziçi Köprüsü silüeti üzerine “Türkiye geçilmez” yazılı fotoğrafıyla yazılı içerik yer aldı. Reklam sitenin Türkçe, Arapça ve Kürtçe’nin Soranice lehçesinde yayın yapılan sayfalarına konulurken, Kürtçe’nin Kurmancî lehçesi ile İngilizce yayın kısımda yer verilmemesi dikkati çekti.
Aynı reklam Federe Kürdistan merkezli yayın yapan Basnews ve K24’te de yer aldı. Her iki haber sitesi de, reklamı Kürtçe’nin Kurmancî lehçesi dışındaki bölümlerde verdi. Reklamın, uluslararası baskı sonucu ve tekrar Kürtlerin oyuna göz diken AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ani yaptığı Diyarbakır ziyaretinden sonra verilmesi dikkat çekti.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ