Mardin Roj

Rektörün maskesiz birifing verdiği tarihi postanede kuralları takan yok

Rektörün maskesiz birifing verdiği tarihi postanede kuralları takan yok
  • 03 Kasım 2020

Artuklu üniversitesine bağlı tarihi Postanede maske kuralına uyulmuyor. Rektörde daha önce Bakan’a maskesiz brifing vermişti.

Mardin’de işletmesini devir aldığı tarihi eski postanede corona virüse (covid 19) davetiye çıkartan Mardin artuklu üniversitesi pes dedirtti.

Mardin’de tarihi öneme sahip olan Mardin eski postanesi birçok gelin ve damadın uğrak yeri oluyor. Önceden ücretsiz olan fakat Mardin Artuklu üniversitesi devir aldıktan sonra girişi ücretli olan eski postanede fotoğraf çektirmek isteyenlerin sosyal mesafeye uymadığı görüldü. Görevliler ise sosyal mesafeye dikkat etmeyenleri ise ı uyarmadığı ise dikkat çekiyor.

Mardin’in tarihi yerlerinde olan eski postanede fotoğraf çekmek için şehrin farklı yerlerinden gelen turistler yanında gelin ve damadın uğrak yeri oluyor. Tarihi mekanı devir alan Artuklu üniversitesi sadece girişte bulunan tek güvenlik görevlisi ile önlem almaya çalışıyor. Girişte gösteriş için takılan maskeler üst kata fotoğraf çekmeye çıkan herkes maskesini çıkararak, corona virüsü unutuyor. Alt katta bulunan görevli haricinden kimsenin bulunmadığı eski postane vatandaşların ve evlenecek olan çiftlerin akınına uğrayınca corona virüse davetiye çıkarıyor. Oraya gelen vatandaşların ve Artuklu üniversitesi yetkililerinin vurdumduymazlığı son derece dikkat çekiyor.Herkes dip dibe sosyal mesafe yok. Birçok kişinin fotoğraf çekerken yan yana durup maske olmadığı halde sosyal mesafe kurallarını da ihlal ediyor. (Mardin Haber Gazetesi)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ