Mardin Roj

Rektör mü Tur Rehberi mi?

  • 8 Kasım 2020 10:47 | Son Güncellenme: 8 Kasım 2020 10:58

Valiye tanıtım yaptı diye eleştirilince bu defa maskeyi takmayı unutmamış ama “MHP’nin il kongresi için gelenleri gezdirmek, gelenlere tanıtım yapmak senin işin mi” diye sormadan edemiyoruz.

✍ RONİ YAZDI

MHP Mardin’de uzun yıllar hatta uzun 10 yıllar sonra kongre gerçekleştiriyor. AKP-MHP ittifakından bu yana MHP’nin AKP’den daha kazançlı çıktığını anlamak buradan da mümkün. Ama öyle de olsa MHP’nin durumu aslında güçlünün yanında durup, rant kazanma mantığına bürünen bir grubun bölgedeki dalavereciliğinden öte birşey değil. Siyasetten anlamayan, siyaseti Vali ile oturabilmek, milletvekili ile konuşabilmek, bir yerde oturduğunda “falanın başkanı” diye tanıtılmak diye anlayan, ömürleri el pençe hazır olda beklemekle bitecek olan 3-5 hesapçının siyasetinden kimseye hayır gelmez.

Ankara Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Nevin Taşlıçay, Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Mardin’e geldi. Kongrelerini yapacaklar. Kolay gelsin.

Ama asıl haber bu değil. Asıl haber Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar. Kendisinin rektör mü yoksa tur rehberi mi olduğunu bir türlü ayırt edemedik. Daha önce maskesiz Valiye tanıtım yaptı diye eleştirilince bu defa maskeyi takmayı unutmamış ama “MHP’nin il kongresi için gelenleri gezdirmek, gelenlere tanıtım yapmak senin işin mi” diye sormadan edemiyoruz. Üniversite eğitim düzeyinde son sıralarda iken, MHP heyetini gezdirmek Rektörün işi midir?

Haberlere “görüş alışverişinde bulundu” diye geçilmiş Rektörün gezi rehberliği, çok merak ediyoruz mesela Artuklu Üniversitesi’nin eğitim kalitesi ya da Mardin’in turizm sektörünün canlanması ile ilgili MHP ile neler görüşmüştür Rektör Bey?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ