Qoser’de Newroz sonrası yürüyüşe polis müdahalesi

Qoser’de Newroz sonrası yürüyüşe polis müdahalesi
  • 19 Mart 2023 16:19

Qoser’de Newroz kutlamasının ardından binlerce kişi “Bijî Serok Apo” sloganıyla yürüyüşe geçti. Polisin saldırısına gençler taşlarla karşılık verdi. 

 

 

 

Mêrdîn’in Qoser ilçesinde büyük bir coşku ile gerçekleştirilen Newroz kutlamasının ardından binlerce kişi yürüyüşe geçti. Kontrol noktalarından çıkan binlerce kişi “Bijî Serok Apo” sloganıyla Eski Hastane Caddesi’nde yürüyüşe başladı. Ara sokaklarda bekleyen zırhlı araçlar ile TOMA’lar yürüyüşü engellemek için kitlenin önüne geçti. Polis engelini dinlemeyen kitle yürüyüşünü sürdürdü.

 

 

Kitlenin yürüyüşe devam etmesi üzerine polisler biber gazı ve tazyikli suyla kitleye saldırdı. Bunun üzerine gençler polise taş ve su şişeleri atarak karşılık verdi. Ara sokaklara dağılan gençler ile polis arasındaki çatışma uzun süre devam etti. Newroz alanından çıkmaya devam eden kitle ile polisler arasında da gerginlik yaşandı.

 

 

 

TOMA’NIN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

 

 

 

Kimi yurttaşlar polisin müdahalesine karşı cadde üzerine zafer işareti yaparak karşılık verirken, yaşlı bir annenin tazyikli su sıkan TOMA’nın üzerine yürüdüğü anlar dikkat çekti.

 

 

 

Gençlerin dağılmasının ardından eylemler sona erdi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ