Mardin Roj

Polisler 15 eve baskın yaptı, kapıları, pencereleri kırdı

Polisler 15 eve baskın yaptı, kapıları, pencereleri kırdı
  • 14 Kasım 2021 15:32
Halfeti ilçesinin Aftar Mahallesi’nde “İhbar var” iddiasıyla 15 eve baskın düzenleyen polislerin, kapı ve pencereleri fünye ile patlattığı belirtildi. 
Urfa’nın Halfeti ilçesinin Aftar (Kurugöl) Mahallesine, 12 Kasım’da saat 03.00 sıralarında polislerce baskın düzenlendi. “Örgüt üyesi var” ihbarı iddiasıyla mahalleye çok sayıda zırhlı araçla gelen özel harekat polisleri, 15 eve kapı ve pencereleri fünye ile patlatarak içeri girdiği belirtildi. Evlerdeki eşyaları dağıtan, yurttaşları da yüzüstü yere yatırarak arama yapan polislerin, 6 saat sonra mahalleden ayrıldıkları kaydedildi.
‘EVRAK VERİLMEDİ’
Evlerine baskın yapılan mahalle sakinleri, polislerin 15 evin kapılarını kırdığını, evlerini de kullanılamaz hale getirdiğini söyledi. Keyfi bir şekilde evlerin kapı ve pencerelerinin kırılıp patlatıldığını belirten yurttaşlar, baskınlara ilişkin polislerin kurşun kalem ile bir kağıda “hasar tespiti” başlığıyla bir takım yazılar yazdığını, ancak kendilerine her hangi bir evrak verilmediğini belirti. Yurttaşlar, yaklaşık 6 saat mahallede bulunan ev ve ahırları arayan polislerin, hiç kimseyi gözaltına almadan mahalleden ayrıldığını söyledi.
2 GÜNDÜR GELMEDİLER
Polislerin baskın yaptıkları evlerde bulunan yurttaşlara, “Devlet kırdıysa yapar” dediğini, ancak aradan geçen 2 günde hiç kimsenin kendilerini aramadığını belirten yurttaşlar, “Çocukların psikolojisi bozuldu, gece uyanıp polis gelecek diyorlar” dedi. (Mezopotamya)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ