Mardin Roj

Polis fark etmedi: Meclis üyeleri 14 ay sonra belediyenin bahçesine girebildi

Polis fark etmedi: Meclis üyeleri 14 ay sonra belediyenin bahçesine girebildi
  • 04 Ocak 2021

Kızıltepe Belediye meclis üyeleri, belediyeye kayyım atanmasından 14 ay sonra ilk defa belediye binasının bahçesine girebildi ancak muhatap bulamayan meclis üyelerini polis dışarı çıkardı.

Mardin’in Kızıltepe Belediyesi’ne 4 Kasım 2019 tarihinde kayyım atanmasından sonra meclis üyeleri her ayın ilk haftasında Belediye Meclis toplantısı için belediyeye geliyor. Kayyımın atanmasının üzerinde 14 ay geçti ancak belediye meclis üyeleri hiçbir toplantıya alınmadığı gibi, belediyenin bahçesine dahi girişlerine izin verilmedi.

Yeni yılın ilk belediye meclisi toplantısı için Leyla Kasım Parkı’nda bir araya gelen meclis üyeleri, toplu olarak belediye binasına doğru yürüdü. Önceki aylarda polis engeli nedeniyle belediye binasına yaklaştırılmayan meclis üyeleri X-Ray cihazından geçerek, belediye binasının bahçesine kadar girebildi. Ancak bahçeye giren Meclis üyeleri herhangi bir muhatap bulamadı. Bunun üzerine belediye binası önünde açıklama yaptı.

‘MUHATAP YOK’

Yerine kayyım atanan Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Zeyni İpek yaptığı açıklamada toplantı için geldiklerini belirterek, bir muhatap bulamadıklarını söyledi. Kızıltepe Belediyesi’ne kayyım atanarak, halkın iradesinin bir yılı aşkın bir süredir gasp edildiğini dile getiren İpek, ilçede sokakların, meydanların, caddelerin tamamının bozulduğunu söyledi. İpek, sorunlara çözüm üretmek istediklerini ve bunun da Meclis toplantısında görüşülerek yapılabileceğini anlattı. Bir yılı aşkın süredir hukuksuzluk ile karşı karşıya olduklarını ifade eden İpek, muhatabın kim olduğunu öğrenmek istediklerini ancak kimseyi bulamadıklarını söyledi.

BAHÇEDEN ÇIKARILDILAR

Açıklama yapılırken, kayyım Hüseyin Çam’ın koruma polisleri Meclis üyelerini fark etmesi üzerine alelacele açıklama yapılan yere doğru geldi. Meclis üyelerinin yanına gelen polisler, bahçeden çıkmalarını istedi, çekim yapılmasını da engelledi. Yapılan tartışmanın ardından Meclis üyeleri belediye bahçesinden çıkarıldı. (MA)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ