Pervin Buldan Nusaybin’de: Tek kurtuluş iktidarı değiştirmek

Pervin Buldan Nusaybin’de: Tek kurtuluş iktidarı değiştirmek
  • 20 Eylül 2022 14:08
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyet Nusaybin’de esnafı ziyaret etti. Esnaf, Buldan’a çay -kahve ikram etti, ekonomiyi konuştu ve fotoğraf çektirdi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Mardin’in Nusaybin ilçesinde esnaf ziyaretine katıldı. Beraberinde HDP’li milletvekilleri Ebru Günay, Pero Dündar, Hasan Özgüneş ile Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ve Figen Altındağ’ın da olduğu heyet ile esnaf ziyareti yapan Buldan’a esnaf yoğun ilgi gösterdi. Yurttaşların yoğun ilgisi arasında ziyareti gerçekleştiren Buldan ile çok sayıda kişi fotoğraf çektirirken, sık sık hakla sohbetler yapıldı.
Buldan girdiği bir kıraathanede bir yurttaş, burada heyete “Bizi temsil etmeye devam edin. Biz sizinleyiz” diye seslenirken, ardından devam eden esnaf ziyareti sırasında Buldan, esnafla ekonomiye dair sohbetler etti. Piyasanın durumundan yakınan esnaf, işlerinin iyi olmadığını belirtti. Bir kozmetik mağazasına giren Buldan’a esnaf ürünlerin çok pahalı olduğunu aktarırken, insanların bu nedenle kozmetik ürünleri alamadığını söyledi. Bu sırada Buldan, “Seçimlerden sonra, bu iktidarı değiştirdikten sonra, tek kurtuluş o” diyerek, iş yerinden ayrıldı.
Başka bir esnaf Buldan ve beraberindekilere kahve ikramında bulundu. Kahvenin gecikmesi üzerine Buldan’ın “Kahve Yemen’den geliyor onu bekliyoruz” sözleri gülüşmelere neden oldu. Espriler arasında esnafla ekonomiye dair sohbetini sürdüren Buldan, çay ve kahve fiyatlarına dair bilgiler alırken, esnaf ekonominin kötü gidişatından dert yandı.
Nusaybinli esnafların “Nusaybin sizinle gurur duyuyor” sloganları arasında heyet ziyaretini sonlandırdı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ