Mardin Roj

Pero Dündar’dan sert açıklama

Pero Dündar’dan sert açıklama
  • 28 Ağustos 2020 18:03

HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar, kimi gazetelerde hakkında çıkan iddiaları sert bir dille yalanladı.

HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar, kimi gazetelerde hakkında çıkan iddiaları sert bir dille yalanladı.

Pero Dündar açıklamasının tam metni şöyle;

Mardin Milletvekili Tuma Çelik hakkında TBMM’ye iletilen fezlekede, şahsım ve kadın mücadelesi kırmızıçizgisi olan, sadece sözde değil özde de kadın partisi olan partim HDP’ye dönük yer alan aslı olmayan suçlamalar ve iddialara ilişkin kamuoyuna bu açıklamayı yapma gereğini duyuyorum.

Kadın mücadelesi, kazanımları her dönem erkek egemen iktidarların hedefi olmuştur. Nitekim bugün bizler hakkında ileri sürülen ve hiçbir gerçekliği olmayan iddiaların da bu saldırılardan bağımsız olmadığını çok iyi biliyoruz.

İktidar temsilcileri ve kalemşörleri tarafından, bu tür olaylar üzerinden kadın mücadelemiz, partimiz, milletvekillerimiz, çalışma arkadaşlarımız hakkında adeta bir algı operasyonu yürütülerek mücadelemizi geriletmek amaçlanmıştır. Ve yine yapılan bu saldırıların asıl hedefi partimiz ve kadın mücadelemizdir.
Şahsıma ve partimize dönük yöneltilen iddialar ve suçlamalar asılsızdır. Söz konusu kadınla şahsım ve diğer arkadaşlarımızın yaptığı görüşmelerde de kişi taciz ve tecavüze uğradığına dönük herhangi bir beyanda bulunmamıştır. Kadının beyanı esastır anlayışımızdan hareketle süreci en sağlıklı bir şekilde yürütebilme adına bir duruşla kendisi ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ve her türlü desteği kendisine sunacağımızı belirttik. Kendisini tehdit etme, olayın üstünü kapatma gibi benim ve arkadaşlarım hakkında yapılan haberlerin gerçeklik payı yoktur.
Şimdiye kadar açıklama yapmamamın gerekçesi de ilk günden beri kadını korumak ve dayanışma içerisinde olmaktır. İlk gün itibari ile de bu asılsız iddialar ve suçlamalara ilişkin cevap verebilirdik ancak bir kadını basın ya da farklı yerlerde tartışma ve polemik konusu yapmak istemedik. Kendisinin de bizden ailesinin ve çevresinin bu durumdan haberdar olmamasına dönük bu yönlü bir talebi olmuştur. Bu yüzden hakkımızda çıkan asılsız haberlere karşı sessizliğimizi korumamızın nedeni de yine kadını koruma ve kollamaya dönüktür.
Bir kez daha belirtiyorum ki; kadına yönelik şiddet nerden ve kimden gelirse gelsin bunun karşısında olmaya devam edeceğim. Yapılan bu saldırıları kadın mücadelemize ve örgütlülüğümüze dönük bir saldırı olarak görüyoruz. Kadın örgütlülüğü ve dayanışması ile hiçbir erkeğin ve kesimin mücadelemize zarar veremeyeceğini belirtiyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ