Mardin Roj

Pero Dündar’dan HDP binasına saldırıya cevap: Saldırılarla korkutamazsınız

Pero Dündar’dan HDP binasına saldırıya cevap: Saldırılarla korkutamazsınız
  • 17 Şubat 2022
Derik’te partisinin kongresinde konuşan HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar, direniş tarihlerinin köklü olduğunu belirterek, “Saldırılarla korkutamazsınız” dedi. 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Derik İlçe Örgütü, “HDP Zamanı” şiarıyla 4’üncü Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Derik ilçesinde bir salonda gerçekleştirilen kongreye HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar, HDP eski milletvekillerinden Çağlar Demirel ve çok sayıda yurttaş katıldı. Katılımın yoğun olduğu kongrede kadınlar ulusal ve yöresel kıyafetleri ile dikkat çekerken, sık sık sloganlar atıldı. Divan oluşumunun ardından geçilen kongrede ilk olarak HDP Mardin İl Eşbaşkanı Perihan Ağaoğlu konuştu.
DİRENİŞ TARİHİMİZ KÖKLÜ
Pero Dündar ise Adana’nın Yüreğir ilçesinde parti binalarına dönük saldırıya değinerek, “Biz HDP olarak binalarda değil, sokaklarda, caddelerde, meydanlardayız. Binamıza saldırarak, bizleri korkutamazsınız. Kapılarımızı da kapattıramazsınız” dedi. Yapılan saldırıların sorumlusunun tek başına saldırganlar olmadığını dile getiren Dündar, Deniz Poyraz’ın katledildiği İzmir’deki saldırı ve Bahçelievler HDP İlçe binasına dönük saldırı ile birlikte Türkiye’nin sınır ötesi saldırılarından bağımsız olmadığını ifade ederek, “Sınır ötesindeki saldırı da sınırlar içindeki saldırılar da hepsi aynı saldırılar” diye konuştu. HDP Milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması yönünde Meclis Karma Komisyonunun toplantısına dikkat çeken Dündar, saldırıların Kürt halkının iradesine dönük olduğunu ifade etti. HDP’ye dönük saldırılar ile iktidarın sonuç alamayacağını belirten Dündar, “Direniş tarihimiz onların tarihinden köklüdür” dedi.
TOPLUMSAL İTTİFAK 
6 siyasi parti liderinin toplantısına dair konuşan Dündar, toplantıda olmak gibi bir düşünceleri olmadığına dikkat çekerek, “Kürtleri yok sayanları biz de yok sayacağız” dedi. HDP’nin halkların, kadınların, gençlerin ve tüm kesimlerin ittifakını hayata gerçekleştirmek istediğini ifade eden Dündar, “Biz orada yer alıp, almamayı konuşmuyoruz. Toplumsal ittifakı sağlamaya çalışıyoruz. Biz mücadelemizi de direnişimizi de halklarla birlikte vereceğiz. Bu nedenle onlar mecbur kalacak Kürtlerin kapısında, demokratik toplumun kapısında, demokratik kurumların kapısında bekleyecekler” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ