Pero Dündar: Elektrik zamları son noktadır

Pero Dündar: Elektrik zamları son noktadır
  • 8 Şubat 2022 22:01
Midyat’ta HDP’nin kongresinde konuşan milletvekili Pero Dündar, elektrik protestolarına dikkati çekerek, iktidarın kendi gidişini gördüğünü söyledi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Midyat ilçe örgütü 4’üncü Olağan Kongresinde konuşan HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar son günlerde yükselen zam protestolarına dikkat çekerek, “Sadece elektrik zamları için insanlar sokağa çıkıyor sanıyorlar. İnsanlar için bu artık son noktadır. Mücadele toplumsal olunca siyasi oluyor. Bir yerde kimlik mücadelesi, bir yerde su mücadelesi, bir yerde elektrik için mücadele. İnsanların evinde sobası yok binlerce lira fatura geliyor ama gelirleri yok. Bu politikaları daha yoğun Kürdistan’da uyguluyorlar. Açlıkla yoklukla terbiye etmek istiyorlar. Hem aç bırakıp hem diz çöktürmek istiyorlar. Ama İnsanlar seslerini yükseltiyor. İktidar duymuyor. Ne yapıyor polisle, müdahale ile engellemek istiyor. Korkutmak istiyor. Aslında kendileri korkuyor” dedi.
‘İKTİDAR GİDİŞİNİ GÖRÜYOR’
Halkın ayağa kalkması ile iktidarın gidici olduğunu, HDP kongresinin önünde yolun kapatılmasının korku olduğunu belirten Dündar, “Korkuları da budur. HDP nerede ise korkuyorlar. Halk nerede ise korkuyorlar. Bizleri de bu şekilde asker, polis ile korkutmak istiyorlar. İnsanlar onları görünce dönsünler diye bekliyorlar. Biz bunları çoktan aştık. Bunlarla hep yüz yüze kalıyoruz. Ama şunu görmek lazım; tecrit de, askerin saldırısı da ekonomik saldırı da toplumsal saldırı da, kimlik, dil, cezaevleri üzerindeki yasakların da altında Kürtlerin mücadelesi yatıyor. Bu iktidarın gidişi yatıyor. Kendi gidişini görüyor. Bu nedenle de saldırılarını artırıyor. Biz de kendimizi ne kadar büyütürsek, o kadar kalabalık oluruz” ifadelerini kullandı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ