Parklar kuruyor, Artuklu Belediyesi konuşuyor

Parklar kuruyor, Artuklu Belediyesi konuşuyor
  • 24 Eylül 2020 11:29 | Son Güncellenme: 24 Eylül 2020 11:32

Artuklu’da kaderlerine terk edilen parklardaki ağaçlar ve çiçekler kurumaya başlarken Artuklu Belediyesi yeni parkların müjdesini verdi.

Vatandaşlar ise yetkililerden ilgisizlikten dökülen parkların yapılmasını ve yeni parklara daha iyi bakılmasını istedi. Ancak belediye parklara bakım yapmak yerine basına açıklama göndererek yeni parklar yaptığını belirtti. Bakımsız bırakılan parklarla ilgili ağzını açmayan belediye, açıklanmasında yeni parklar hizmete girdiğini söyledi.

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ise, ilçede parklar konusunda da ciddi çalışmalar yapıldığını kaydederken, “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da parklar konusunda hassasiyet ile durduk. Yakın zamanda 4 yeni parkımız daha hizmete açılıyor” dedi.

Yeni parklar yakında açılıyor

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Amacımız ailelerimizin ve çocuklarımızın nefes alabilecekleri alanların çoğalmasıdır” dedi. Park yapımları için birimlerin yoğun bir şekilde çalıştığına işaret eden Başkan Tutaşı, “Biz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve ailelerimizin daha sosyal olmalarına olanak tanıyacak projelere önem veriyoruz. Bu nedenle özellikle parklar konusunda hassasiyetle çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl yaptığımız yeni parkların yanı sıra bu yıl da parklar konusunda hassasiyetimiz artarak devam etti. Bu nedenle yeni parkların yapımı son hızıyla sürmektedir. Yenişehir Mahallesi DEDAŞ arkasında yer alan bölgede, 13 Mart Mahallesi Gökkuşağı Apartmanı civarı, eski Emniyet Müdürlüğü Binası çevresinde, Yalım Mahallesi bahçeşehir sitesi civarında ve Sosyal Bilimler Lisesi civarında yakında parklarımız hizmete açılmış olacak” ifadesini kullandı.

Spora teşvik eden projeler

Gençleri ve çocukları spora teşvik eden çalışmaların da devam ettiğini açıklayan Tutaşı sözlerine şöyle devam etti: “Belediyen olarak parkların yanı sıra evlatlarımızın sporla yoğrulması için de etkili bir şekilde çalışmalar yaptık. Spor Toto Teşkilatımızla işbirliği içinde spor sahalarını bitirerek hizmete açtık. Kırsal mahallelerimiz de dahil olmak üzere artık gençlerimiz daha güzel ortamlarda spor yapmaya başladılar. Ayrıca yakın zamanda Yalım Mahallemizde bitecek yarı olimpik yüzme havuzuyla ilimizin yüzücülerini de yetiştirmiş olacağız. Bizler Belediye olarak parklar ve spor alanları konusunda hassasiyetle çalışmaya devam edeceğiz”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ