Mardin Roj

Paralar çöpe gitti: Yollar köstebek yuvası oldu

Paralar çöpe gitti: Yollar köstebek yuvası oldu
  • 10 Kasım 2020

Mardin Artuklu Belediyesinin parke üstü asfalt çalışması araçlara zarar veriyor.

Eski kayyum zamanında yapılan parke taş çalışmasının üzerine asfalt döken belediye çalışmayı tam yapamadığından ilk yağmurda parke üzerine yapılan asfalt kayıp gitti.

Yaklaşık 6 yıl önce parke taşı ile döşenen 13 Mart Mah, Hükümet Cad. Yolu 2 yıl sonra parke taşları bozulmadan asfaltlama yapıldı. İncecik bir tabaka şeklinde dökülen asfalt zamanla kalkmaya, çukurlar açılmaya başladı.

Mardin’de etkili olan ilk yağmur ile birlikte daha büyük bir rezalet ortaya çıktı. Eski kayyum Mustafa Yaman döneminde dökülen asfaltın incecik olması nedeniyle yağmur asfalt diye dökülen zifti söküp götürdü. Ortaya eski dönemde döşenen parke taşları çıkarken, kamu zararının ve belediyedeki borç batağının da nasıl oluştuğu böylece gün yüzüne çıkaran örneklerden biri oldu.

Vatandaş tepkili

Bozuk olan yolu bazen kullanmak zorunda kalan vatandaşlar, “Bizler bu yoldan bazen geçmek zorunda kalıyoruz. Kimimizin arabası bu yollardan geçerken altı çarpıp hasar görebiliyor. Kiminin ise buradan geçerken umurunda bile olmuyor. Yollar kış gelince köstebek yuvasına dönüyor. Bu yollar araçlarımıza zarar verdiği gibi vatandaşa da zarar veriyor. Araçlarımıza masraf yapmaktan bıktık artık. Sözde yol yapmışlar ama yolun hali içler acısı. Buna artık bir çare bulunsun Ne devlet ne de vatandaş mağdur olmasın” diyerek, yollarının yapılmasını istedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ