Mardin Roj

Pakistan’ın failinin akli dengesi yerinde çıktı

Pakistan’ın failinin akli dengesi yerinde çıktı
  • 22 Aralık 2022 15:15 | Son Güncellenme: 22 Aralık 2022 15:17

Kerboran’da katledilen Pakistan Demir’in faili Mehmet Emin Öner’in “akli dengesinin yerinde olduğuna” dair rapor mahkemeye sunuldu.

 

Mêrdîn’in Kerboran (Dargeçit) ilçesine bağlı Zengan kırsal Mahallesi’nde 16 Eylül’de, evli olduğu Pakistan Demir’i (34) “başındaki örtüyü açtığı” iddiasıyla katleden Mehmet Emin Öner hakkında “kadına ve eşe karşı kasten öldürme” suçundan açılan davanın ilk duruşması görüldü. Midyat Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmayı, Pakistan Demir’in ailesi ile birlikte Mardin, Batman ve Diyarbakır Baroları Kadın Hakları Merkezleri ile Rosa Kadın Derneği, HDP ve TJA üyeleri takip etti. Duruşmada sanık Öner, Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğü gerekçesiyle getirilmedi.

 

‘SANIĞIN AKLİ DENGESİ YERİNDE’

 

Duruşmada tanıklar da hazır bulundu. Kimlik tespitinin ardından geçilen duruşmada gelen evraklar okundu. Mahkeme Öner hakkında Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden gelen raporda, “Akli dengesinin yerinde olduğu” belirtildi.

 

TANIKLAR DİNLENDİ

 

Ardından tanıkların dinlenmesine geçilirken, tanıklar olayın oluş şekline dair tanıklıklarını aktardı. Demir ailesinin avukatları ve savcılık, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

 

DURUŞMA ERTELENDİ

 

Ardından kararını açıklayan mahkeme, sanığın sonraki duruşmada hazır edilmesi ve tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme, bir sonraki duruşmayı 26 Ocak’a erteledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ