Pakistan Demir’i öldüren failin savunması ortaya çıktı: Eşarbını çıkardı diye öldürülmüş!

Pakistan Demir’i öldüren failin savunması ortaya çıktı: Eşarbını çıkardı diye öldürülmüş!
  • 24 Eylül 2022 13:07
Dargeçit’te Pakistan Demir’i katleden Mehmet Emin Öner, kadının eşarbını çıkarmasını cinayete gerekçe yaptı.  
İran’ın Tahran kentinde 22 yaşındaki Kürt kadını Jina Mahsa Aminî, başörtüsünü “İslami kurallara” göre takmadığı iddiasıyla “ahlak polisleri” tarafından işkence edilerek katledildi. Birçok merkezde kadınlar öncülüğünde yurttaşlar ayağa kalkarken, Mardin’de de Pakistan Demir, 16 Eylül’de evli olduğu Mehmet Emin Öner tarafından katledildi. Dargeçit ilçesi Zengan kırsal mahallesinde yaşanan olaydan sonra fail Öner, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaklaşık 10 yıllık evliliği boyunca şiddet gördüğü, şiddet nedeniyle bir defa bebeğini düşürdüğü ortaya çıkan Demir, Öner hakkında en az 5 defa uzaklaştırma kararı aldırdı ve 2 defa sığınma evine yerleşti. Ancak ailelerinin araya girmesiyle her defasında Öner’le yaşamaya mecbur bırakılan Demir, öldürüldüğü gün olay yerine yakın jandarma karakolu bulunmasına rağmen olaya müdahale edilmedi.
Olaya müdahale etmek isteyen bir kepçe operatörü de yaralanırken, Pakistan Demir’in katledilmesinin ardından başlatılan soruşturma devam ediyor. Otopsi raporunda Demir’in vücudunda 14’ü öldürücü, 49 kesici alet izi olduğu tespit edilirken, fail Öner’in ifadesi de ortaya çıktı.
EŞARBINI ÇIKARMASINI BAHANE ETTİ
Fail Öner ifadesinde, olay günü odun toplamak için sepetli motosiklet ile köye doğru yola çıktıklarını belirterek, olaydan bir gün önce uyuşturucu madde kullandığını söyledi. Evden çıkarken, uyuşturucunun etkisi altında olmadığını belirten Öner, işlediği cinayete ilişkin şu iddialarda bulundu: “Kendimdeydim, her şey normaldi” dedi. Pakistan Demir ve 2 çocuğunun olay günü motosikletin sepetinde olduğunu belirten Öner, “Yolculuk esnasında eşimin eşarbı düşmüştü, eşarbını kendi elimle eşimin kafasına taktım. Sonra yaklaşık bir dakika sonra eşarbını kendisi çıkardı, arkaya doğru attı. Eşime ‘Sen ne yapıyorsun. Neden böyle yapıyorsun’ dediğimde, o da bana ‘hava güzel ben serbestim’ dedi. Bağözü Mahallesi sınırları içerisinde Sepetçioğulları taş ocağı karşısında bulunan Dargeçit-Güçlükonak karayolunda Güçlükonak tabelasının oraya yetiştiğimizde kendimi kaybettim ve pantolonumun sağ cebinde bulunan bıçağı çıkarıp, eşimin vücuduna saplamaya başladım. Kaç defa sapladığımı bilmiyorum.”
Öner ifadesinin devamında cinayetin detaylarını anlatarak, cinayeti kasten işlediğini kabul etti. (Mezopotamya Ajansı)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ