Pakistan Demir cinayetinde detaylar ortaya çıktı

Pakistan Demir cinayetinde detaylar ortaya çıktı
  • 20 Eylül 2022 15:05

Pakistan Demir’in Mehmet Emin Öner tarafından katledildiğini gören jandarmanın olay yerine gitmek yerine, şantiyedeki işçilerden bölgeye bakmalarını istediği belirtildi. 

 

 

 

Mardin’in Dargeçit ilçesine bağlı Zengan (Karabayır) kırsal Mahallesi’nde 16 Eylül’de Pakistan Demir Öner (34), eşi Mehmet Emin Öner (36) tarafından 2 çocuğunun gözü önünde katledildi. Saldırıya müdahale etmek isteyen Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı MARSU işçisi de olayda yaralandı. Fail Mehmet Emin Öner, jandarma tarafından gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

 

Pakistan Demir’in katledilmesinin ardından yaşamına dair anlatılanlar, Demir’in hem yasalardaki yetersizlikler, hem emniyetin görevini yapmaması hem de toplum ve aile baskısıyla bir kadının nasıl ölüme sürüklendiğinin hikayesi.

 

 

 

ŞİDDET NEDENİYLE BEBEĞİNİ KAYBETTİ

 

 

 

8 yıl önce Mehmet Emin Öner ile önce dini nikah ardından resmi nikahla evlenen Pakistan Demir, evliliği boyunca şiddet gördü. Şiddetin boyutunun işkenceye dönmesiyle Demir, Öner hakkında birden fazla şikayetçi oldu ve işkenceden kaçıp ailesinin evine döndü. Öner hakkında boşanma davası açan Demir, yakınlarının araya girmesiyle davayı geri çekmek zorunda bırakıldı.

 

 

 

Şiddetin devam etmesiyle Demir, Öner hakkında 5 defa “uzaklaştırma kararı” aldırdı. 2 defa da kadın sığınma evine başvurdu. Son olarak Demir, hamile olduğu sırada maruz kaldığı şiddet nedeniyle 2 aylık bebeğini düşürdü. Tüm bu işkencelerin ardından Demir katledildi.

 

 

 

‘CANAVARCA HİSLERLE’ KATLEDİLDİ

 

 

 

Demir’in otopsi raporunda işkencenin boyutu da ortaya çıktı. Otopsi raporunda Demir’in “canavarca hislerle” katledildiği ve bedeninde “44 ayrı kesici alet darbesi bulunduğu” yine vücudunda çok sayıda kırık ve morartı tespit edildiği kaydedildi.

 

 

 

JANDARMA GÖRDÜ AMA MÜDAHALE ETMEDİ

 

 

 

Olay günü yaşananlara dair bazı iddialar da, Pakistan Demir’in ölüme terk edildiğini, saldırıya müdahale etmek isteyen Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı MARSU işçisinin de hayatının tehlikeye atıldığını ortaya koydu.

 

 

 

Olayın yaşandığı Zengan Mahallesi yolu üzerinde Jandarma Karakolu’nun olduğu ve jandarmanın yaşanan saldırıyı görmesine rağmen karakola yakın şantiyede bulunan işçileri arayarak olayın ne olduğuna bakmalarını istediği belirtildi. Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı MARSU işçisinin olaya müdahale etmesinin ardından jandarmanın olay yerine gittiği öne sürüldü.

 

 

 

PAKİSTAN’IN AİLESİ: AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN

 

 

 

Pakistan Demir’in kardeşi Ahmet Demir, her şiddetten kaçtığında Mehmet Emin Öner tarafından ölümle tehdit edildiğini belirterek, failin kendilerini tehdit ettiğini söyledi. Ablasının gördüğü şiddetin son yıllarda artmaya başladığını dile getiren Demir, ablasının boşanma davasından akrabalarının araya girmesiyle vazgeçirildiğini söyledi. Verilen sözlerin tutulmadığını belirten Demir, gelinen noktada ablasının canice katledildiğini söyledi. Failin en ağır şekilde cezalandırılmasını talep eden Demir, “El ele verip bunun peşini bırakmayacağız. Devletten beklentimiz daha caydırıcı cezalar vermeleridir” dedi.

 

 

 

Anne Naime Demir ise, kızının hayatının işkence ve korku içinde geçtiğini ifade ederek, Öner’in sürekli kızını ölümle tehdit ettiğini ve Öner’in en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. (Mezopotamya Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ