Osmaniye Cezaevi’nde kolonlar zarar gördü: Ölüme terk edildik

Osmaniye Cezaevi’nde kolonlar zarar gördü: Ölüme terk edildik
  • 21 Şubat 2023 19:02

Osmaniye 1 No’lu T Tipi Cezaevi’nde tutulan İsa Aydoğan, ailesiyle yaptığı görüşmede, deprem nedeniyle kolonlarda hasar meydana geldiğini belirterek, “Bizi bile bile ölüme terk ediyorlar” dedi. 

 

Osmaniye 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki tutuklular, dün Hatay merkezli meydana gelen 6.4 ve 5.8 şiddetindeki depremlerin ardından, bugün yakınlarıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede depremden dolayı cezaevinin kolonlarının hasar gördüğünü belirten tutuklular, kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı.

 

 

 

Tutuklu İsa Aydoğan, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde adli tutukluların başka cezaevine tahliye edilmesine rağmen, kendisi ve arkadaşı Turan Arslan’ın hasarlı kolonları olan cezaevinde tutulduğunu belirtti.

 

 

 

Aydoğan, şunları dile getirdi: “Biz burada 7.7 ve 7.6 depremlerini de gördük. Üzerine de artçılar yaşandı. Afet bölgesi olduğu için birçok bölge boşaltıldı. Sadece biz burada tutuluyoruz. Şuan can güvenliğimiz yok. En son 6.4 deprem oldu. Koğuşta ciddi çatırdamalar meydana geldi. Koğuş kolonlarında çatlaklar var. Kimse bizimle ilgilenmiyor. İnsan yaşamı üzerinden kumar oynuyorlar. ‘Burası güvenlidir’ diye garanti verilmez. Bunun garantisini kim veriyor. Bize bir şey olursa buranın memurları sorumludur. Bizi bile bile ölüme terk ediyorlar.”

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ