Mardin Roj

Ortaköy’de olaylar durulmuyor: Valiyi köye çağırdılar

Ortaköy’de olaylar durulmuyor: Valiyi köye çağırdılar
  • 12 Eylül 2020 14:02

Artuklu ilçesine bağlı Ortaköy mahallesinde DEDAŞ’a tepkiler dinmiyor. Açıklama yaparak, yürüyüş gerçekleştiren yurttaşlara jandarma bir kez daha müdahale etti.

Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Girharrîn (Ortaköy) kırsal mahallesinde Dicle Elektrik Dağıtım AŞ.’nin (DEDAŞ) 4 gün önce elektrik sayaçlarını direklerin üzerine çıkarmak istemesinin ardından başlayan olaylar devam ediyor. DEDAŞ ekiplerinin mahalleden çıkmasını isteyen yurttaşlara, jandarmanın biber gazı, tazyikli su ve plastik mermili müdahalesine mahalle sakinleri bugün de ateş yakıp, barikat kurarak karşılık verdi.

Devam eden olaylarda mahallenin giriş çıkışları jandarma tarafından tutulurken, Mardin-Nusaybin yolunun kapatılmaması için halkın mahalleden çıkmasına izin verilmiyor. Tamamı yakılan lastikler nedeniyle siyah duman altında kalan mahallede, birçok siyasi partinin il yöneticileri de olay yerinde yurttaşlarla görüşerek taleplerini dinlendi. Mahalle sakinleri ise Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın mahalleye gelerek, yaşananları bizzat kendilerinden dinlemesi yönünde çağrıda bulundu. (Mezopotamya Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ