Mardin Roj

Organ ticareti soruşturmasında alıcılar Mardin’den çıktı

Organ ticareti soruşturmasında alıcılar Mardin’den çıktı
  • 17 Ağustos 2021

İstanbul merkezli organ ticareti soruşturmasında Mardin’de gözaltına alınan K.Ü., E.U. ve M.Ş.U. serbest bırakıldı. Gözaltına alınan 9 şahıstan, 2’si tutuklandı.

 

İstanbul merkezli “Organ ve Doku Ticareti” suçlaması ile yürütülen soruşturma kapsamında Mardin, Nevşehir ve Kayseri’de 9 kişi 9 Ağustos’ta gözaltına alındı. Operasyonda, böbrek vericileri C.Y. ve B.A. ile aracılar N.B. ve İ.E. isimli şahıslar Nevşehir ilinde, O.Y. isimli şahıs Kayseri ilinde, böbrek alıcısı K.Ü. Mardin ilinde, kimlik bilgileri kullanılan M.Ü. isimli şahıs İstanbul’da yakalandı. Doktor olan İ.Ö. isimli şahıs ise İstanbul’da yakalandı.

 

 

Adli soruşturmanın devamı sırasında, şüphelilerden B.A. isimli şahsın böbreğini borçlarından dolayı satmak durumunda kaldığını beyan etmesi üzerine, yapılan araştırmalar sonucu, böbreği aldığı belirlenen E.U. ve kardeşi M.Ş.U. da Mardin’de gözaltına alındı.

 

Gözaltına alınanlardan C.Y, B.A, E.U. ve M.Ş.U. işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı. K.Ü, M.Ü. ve İ.Ö. adli kontrol şartı uygulanırken, N.B. ve İ.E. isimli şahıslar ise, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ