Mardin Roj

Ömeryan’daki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Ömeryan’daki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
  • 05 Ağustos 2021

Ömeryan bölgesinde sabah saatlerinde operasyon için ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. 

 

 

Mardin Valiliği, Ömeryan bölgesinde bulunan 2 köy ile 2 mezrada operasyon gerekçesiyle “Sokağa çıkma yasağı” kaldırıldı. Nusaybin ilçesine bağlı Bizgûr ve Kuriksitilîle köyleri ve Serinkaya ile Eroğlu mezralarında ilan edilen yasağın kaldırıldığını valilik duyurdu.

 

 

Valilik yasağın kaldırılmasına dair şu açıklamayı yaptı:

 

 

“İlimiz  Nusaybin İlçesi mülki sınırları içerisinde bulunan kırsal bölgelerde faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınakları depo alanlarını tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek amacıyla operasyon icra edileceği, operasyon icra edilen bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince;  05.Ağustos 2021 Perşembe günü saat: 04:00 itibaren bölgedeki operasyonların sona ermesine kadar Nusaybin İlçesi; Serinkaya, Görentepe ve Yavruköy Mahalleleri ve Mezraları sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurulmuştu.

 

İcra edilen operasyonlar sona erdiğinden ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 05.Ağustos 2021 Perşembe günü saat 19:00 itibari ile kaldırılmıştır.

 

Vatandaşlarımıza, can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ