Mardin Roj

Ömeryan bölgesinde operasyon sonrası yangın

Ömeryan bölgesinde operasyon sonrası yangın
  • 05 Ağustos 2021

Ömeryan bölgesinde sabah saatlerinde başlayan askeri operasyon ile birlikte yangın çıktı. Yangına müdahaleye “güvenlik” gerekçesi ile izin verilmiyor.

 

 

 

Mardin Nusaybin ilçesi Ömeryan bölgesinde 3 köy ile bir mezrada sabah saatlerinde operasyon amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından bölgede helikopterler eşliğinde operasyon başlatıldı. Operasyonun devam ettiği bölgede helikopterlerden yapılan bombardımanın ardından kuru otların alev alması ile birlikte orman yangını başladı. Meşelik alanda devam eden yangın, Doğanlı Talatê), Çalıköy (Çalê) ve Yavruköy (Kuriksitîlîle) köylerinin sınırlarında bulunan kırsal alanda devam ediyor.

 

 

 

Yangın ile birlikte askeri operasyonun da devam ettiği öğrenilen bölgede yangına müdahale edilmesine de izin verilmiyor. Yangına müdahale etmek için bölgeye intikal eden Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri “güvenlik” gerekçesi ile engellenirken, ekiplerin Akarsu mevkiinde bekleyişlerinin sürdüğü bildirildi.

 

 

 

Engelleme girişimlerine rağmen Çalıköy mevkiindeki köylüler ise, alevlere müdahale etmeyi sürdürüyor.

 

 

 

Bölgede devam eden operasyonda ise HPG’li olduğu iddia bir kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, Mardin Valiliği de yaptığı açıklama ile sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını duyurdu. (Mezopotamya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ