Mardin Roj

Ömeryan bölgesinde askeri operasyon başlatıldı

Ömeryan bölgesinde askeri operasyon başlatıldı
  • 06 Şubat 2021

Ömerli, Nusaybin ve Artuklu ilçelerinin sınırları içinde kalan Ömeryan bölgesinde askeri operasyon başlatıldı. Pandemi dolayısı ile sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen operasyon için de sokağa çıkma yasağı ilan edileceği duyuruldu.

Mardin’in Artuklu, Nusaybin ve Ömerli ilçesinin sınırları içinde yer alan Ömeryan bölgesinde askeri operasyon başlatıldı. Askeri operasyona dair Mardin Valiliği yazılı açıklama yayınladı. Yapılan yazılı açıklamada pandemi dolayısı ile sokağa çıkma yasağının devam etmesine rağmen bölgede Pazar (7 Şubat) saat 05.00 itibari ile askeri operasyon nedeniyle de sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyuruldu.

Açıklamada operasyonun ve sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan bölgeler Artuklu ilçesinin Kurika Çeto (Aytepe), Qûrdîse (Yardere), Dara (Oğuz) ve Qesra Ehmed (Ahmetli) kırsal mahalleleri, Nusaybin’in Xerabêbaba (Koruköy), Cinata Muho (Büyükkardeş), Cinata Hiso (Küçükkardeş), Quzo (Doğuş) kırsal mahalleleri ve Kuşkayası mezrasında, Ömerli’nin ise, Haciya (Sulakdere) kırsal mahallesi olarak duyuruldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ