Ömerli ve Savur’da Ulusal Birlik temasları: Bu halkı parçalayamazlar

Ömerli ve Savur’da Ulusal Birlik temasları: Bu halkı parçalayamazlar
  • 17 Şubat 2021 17:04 | Son Güncellenme: 17 Şubat 2021 17:06
Ulusal birlik çalışmaları kapsamında Mardin’de halk ziyareti gerçekleştiren DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Kürt halkının iktidarın baskı ve saldırıları altında olduğunu belirterek, “Ne kadar saldırsalar ne kadar baskı uygulasalar, bu halkı parçalayamazlar” dedi.
Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Kürt ulusal birliğinin sağlanması amacıyla başlattığı “Dem Dema Yekîtîya Netewî û Azadiyê ye” programı kapsamında Mardin’de ziyaretler sürüyor. Dün Nusaybin’de verilen startın ardından bugün Ömerli ve  Savur ilçesinde devam eden programlar kapsamında, DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve beraberindeki heyet Ömerli ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Esnaf ve aile ziyaretleri gerçekleştiren heyet, ardından ilçeden ayrıldı.
DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ve HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar’ın da aralarında olduğu heyet ise Savur ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi. Esnaf ziyaretleri sırasında sıcak karşılanan heyet, ardından Evîna (Sürgücü), Cirzê (Taşlık) ve Barman (Yeşilalan) kırsal mahallelerinde yurttaşlarla bir araya geldi.
‘UMUDUMUZU KIRAMAZLAR’
Sürgücü’de konuşan DBP Eş Genel Başkanı Bayındır, şehir şehir ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirterek, 25 Şubat’a kadar Mardin’de temaslarının devam edeceği bilgisini verdi. Kürt halkının her zaman saldırı ve baskı altında olduğunu dile getiren Bayındır, buna karşı mücadele ettiklerini söyledi. AKP ve MHP iktidarının baskı dışında bir projelerinin, planlarının ve politikalarının kalmadığını ifade eden Bayındır, “Halkımız üzerinde kirli bir politika sürdürmek istiyorlar. Van’dan Diyarbakır’a, Mardin’e kadar halkımızda bunlara karşı büyük bir inanç, kararlılık var. Onlar da biliyor ne kadar saldırsalar da ne kadar baskı uygulasalar da bu halkı parçalayamazlar. Örgütlenmemizi, inancımızı, umudumuzu kıramazlar. Bugüne kadar bu halkın örgütlenmesini yıkamadılar, bundan sonra da yapamayacaklar” dedi.
Program Savur’da gerçekleştirilen taziye ziyaretlerinin ardından sona erdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ