Omeriya’daki çatışma bölgesine paletli kepçe gönderildi

Omeriya’daki çatışma bölgesine paletli kepçe gönderildi
  • 7 Eylül 2022 11:10
Omeriya Bölgesinin savaş uçaklarıyla bombalanmasının ardından başlayan çatışmalar devam ederken, bölgeye paletli kepçe gönderildiği öğrenildi.
Mardin’in Omerîya (Ömeryan) Bölgesinde 4 Eylül’de başlatılan askeri operasyon devam ederken, 5 Eylül’de bölge savaş uçaklarıyla bombalandı. Hava bombardımanın ardından bölgede özel harekat ekipleri ve korucuların da katılımıyla operasyon başlatılırken, bölgeye helikopterler de sevk edildi. 5 Eylül’de bölgede devam eden operasyon sırasından askerler ile HPG’liler arasında çıkan çatışmalar da 2 gündür devam ediyor.
Dün yaşanan çatışmalarda 4’ü özel harekat, 1’i korucu olmak üzere 5 kişinin yaralandığı belirtilirken, çatışmaların Nusaybin’e bağlı Bezekê Mahallesi kırsalında devam ettiği öğrenildi.
GİRİŞ-ÇIKIŞLARA İZİN VERİLMİYOR
Yer yer silah sesleri ve patlama seslerinin duyulduğu bölgede helikopter hareketliliği de devam ediyor. Bölgeye giriş-çıkışlara da izin verilmediği, köy servislerinin de yasak nedeniyle çalışmadığı öğrenildi.
KEPÇE GÖNDERİLDİ
Öte yandan yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre; bölgeye paletli kepçe gönderildi. Gönderilen kepçenin kırsal bölgeye sevk edildiği ve bir mağaranın etrafında kazı yapıldığı belirtildi. (Mezopotamya Ajansı)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ