Mardin Roj

Öcalan üzerindeki tecrit Mardin Valiliğinin yasak gerekçesi oldu

Öcalan üzerindeki tecrit Mardin Valiliğinin yasak gerekçesi oldu
  • 16 Ocak 2022

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen tecrit uygulamalarına karşı halkın protestolarını gerekçe yapan Mardin Valiliği, 15 günlük eylem ve etkinlik yasağını uzattı. 

 

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen tecrit uygulamalarına karşı halkın protestolarını gerekçe yapan Mardin Valiliği, 15 günlük eylem ve etkinlik yasağını uzattı. Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada “Abdullah ÖCALAN’ a uygulanan infaz koşulları ile alakalı yapılan açlık grevlerine destek olmak amacıyla önümüzdeki günlerde ilimiz merkezinde açık alanlarda eylem ve etkinliklerin yapılacağı yönünde bilgiler olduğu” iddiasına yer verildi. Açıklamanın devamında tecritten “sözde tecrit” diye bahseden Valilik, “Szöde tecridi protesto, açlık grevleri ve ölüm oruçlarını canlı tutmak amacıyla yapılmak istenecek; yürüyüş/basın açıklaması/protesto eylemi, yol kapama vb. her türlü eylem sebebiyle” güvenlik güçleri ile vatandaşların karşı karşıya getirilmesinin amaçlandığını öne sürdü.

 

Valilik açıklamasında “Mardin ili coğrafi sınırları içerisinde 17.01.2022 Pazartesi günü saat 00.01’den itibaren 31.01.2022 Pazartesi günü saat 24.00’a kadar 15 ( On Beş ) gün süre ile” yasaklandığını duyurdu. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ