Mardin Roj

Nusaybin’deki İHA muhabiri: YPG’nin yaptığını kabul etmiyorlar, gidelim buradan

Nusaybin’deki İHA muhabiri: YPG’nin yaptığını kabul etmiyorlar, gidelim buradan
  • 12 Ekim 2019

Nusaybin’de dün 9 kişinin yaşamını yitirdiği havan düşmesi sonrası İhlas Haber Ajansı muhabiri Beril Solmuşgül ile vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. Kameraya yansıyan görüntülerde muhabirin havanları YPG’nin attığını söylemesini beklediği yurttaşlardan istediği cevabı alamaması üzerine bölgeden çıkmak istediği görülüyor.

İHA tarafından servis edilen görüntülerde muhabir Solmuşgül’ün, “YPG’nin yaptığını kabul etmiyorlar, neyse buradan çıkalım” dediği duyuluyor. İHA,görüntüleri “İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Beril Solmuşgül ve kameraman Murat Başal, sınır ötesinden havan toplarının düştüğü Nusaybin ilçe merkezinde görevlerini yapmak isterken bir grup terör yandaşı tarafından darp edilerek, telefonu gasp edildi” diye servis etti. Ancak görüntülerde muhabirin sözleri ve vatandaşlarla yaşadığı tartışma ve “YPG’nin yaptığını kabul etmiyorlar. Çıkalım buradan” sözleri daha fazla dikkat çekti.

İHA muhabiri tarafından aracının plaka fotoğrafının çekilmesine itiraz eden vatandaş ile muhabir arasında tartışma yaşanıyor.

Yaşanan tartışma sırasında İHA muhabirinin ‘ telefonumu alamazsınız’ dediği duyuluyor. Telefon nedeniyle itişme yaşanıyor. Muhabirin ise “Gazetecilere dokunamazsınız” diye bağırdığını duyuluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ