Mardin Roj

Nusaybin’de patlayıcı dolu molozlar inşaat malzemesi olarak kullanılıyor

Nusaybin’de patlayıcı dolu molozlar inşaat malzemesi olarak kullanılıyor
  • 09 Ekim 2019

Nusaybin’deki yasak sonrası molozların döküldüğü alanda bulduğu cismin patlaması sonucu yaralanan Selahattin Bayhan’ın hayati tehlikesi sürüyor.

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı 8 Mart Mahallesi’nde, 7 Ekim günü boş bir arazide hayvanlarını otlatırken bulduğu bir cismin elinde patlaması sonucu ağır yaralanan çoban Selahattin Bayhan’ın (55) tedavisi sürüyor. Kızıltepe’de bulunan özel bir hastanede tedavi altında tutulan Bayhan’ın hayati tehlikesi ise devam ediyor.

MOLOZLORIN DÖKÜLDÜĞÜ ALAN TEHLİKE SAÇIYOR

Bayhan’ın, kentte geçtiğimiz yıllarda ilan edilen sokağa çıkma yasağı sırasında yıkılan binalardan arda kalan molozların döküldüğü bölgede henüz niteliği bilinmeyen cismi bulduğu öğrenildi. Kentte inşaatların devam ettiği yerlerin temelini sıkıştırmada ve dolgu malzemesi olarak kullanılan molozlarda halen birçok bilinmeyen cismin bulunduğu belirtiliyor.

‘ÖNLEM ALINMALI’

Amcasının sağlık durumu hakkında konuşan yeğen Fırat Bayhan (30), amcasının iki elinin koptuğunu ve karın bölgesinin ciddi yara aldığını aktardı. Amcasının 15 yıla yakın bir süredir aynı bölgede çobanlık yaptığını kaydeden yeğen Bayhan, patlamaya neden olan cismin halen tespit edilemediğini söyledi. Daha önceden de ilçede benzer durumların yaşandığını ve iki çocuğun yaşamını yitirdiğini hatırlatan Bayhan, “Bu konuda devletin güvenlik birimleri bir önlem almalı. Halkın bu konuda alabileceği bir önlem yok. O bölge çocukların oynadığı bir yer” çağrısında bulundu. (Mezopotamya Ajansı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ