Mardin Roj

Nusaybin’de kayyumun yapmadığı köprüyü HDP’li belediye yaptı

Nusaybin’de kayyumun yapmadığı köprüyü HDP’li belediye yaptı
  • 09 Ekim 2019

Kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri sorumluluk alanlarında bulunan Fırat Mahallesi ve Abdulkadir Paşa Mahallerindeki yıkık köprüleri tüm başvurulara rağmen inşa etmedi. Halkın büyük sorun yaşaması üzerine Nusaybin Belesiyesi Eş Başkanları Av.Semire NERGİZ ve Ferhat KUT’un girişimleriyle birlikte Fırat Mahallesine geçici köprü inşa edildi.

Can güvenliklerini tehlikeye atarak karşıdan karşıya geçen çocuklar ve halk, deredeki suyun yükselmesiyle birlikte yaşadıkları TOKİ bölgesinde mahsur kaldı. Deredeki suyun yükselmesiyle birlikte çocuklarını okula gönderemeyen halk, Nusaybin Belediyesi tarafından yapılan geçici köprüyü sevinçle karşıladı.

Eş Başkanlar Av.Semire NERGİZ ve Ferhat KUT’un da denetlediği köprü yapımında burada bulunan halk, Eş Başkanlara teşekkürlerini iletti.

“NUSAYBİN HALKININ YANINDAYIZ”

Fırat ve Abdulkadir Paşa Mahallelerinde bulunan köprülerin yeniden inşa edilmesi için aylar önce gerekli mercilere başvurduklarını söyleyen Eş Başkanlar; “Görüntülerde göründüğü gibi su dengesiz bir şekilde hareket ederek yükseliyor. Bu çocukların buradan geçememesi, halkın diğer kısımda kalması büyük bir dramdır. Kimse sorumluluğunu yerine getirmedi. Bizde halkımız için bu sorumluluğu alarak, geçici de olsa bu köprüyü inşa ettik. Ancak Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri’nin derhal devreye girerek kalıcı köprüler inşa etmesi gerekiyor. Bizler her zaman Nusaybin halkının yanındayız, Nusaybin’in her sorunu bizi ilgilendiriyor. Kentimizi en iyi yerlere getirmek için her türlü çalışmalarda ve girişimlerde bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” diye açıklamalarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ