Mardin Roj

Nusaybin’de HDP’li kadınlar bir araya geldi

Nusaybin’de HDP’li kadınlar bir araya geldi
  • 11 Haziran 2021

Nusaybin’de konuşan HDP’li Feleknas Uca, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekerek, “Zaman artık Öcalan’ın ve tüm siyasi tutsakların özgürlüğünü sağlama zamanıdır” dedi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Tevgera Jinên Azad (TJA), Mardin’de pandemi dolayısı ile ertelediği Anneler Günü etkinliğini bugün Nusaybin’de gerçekleştirdi. Etkinliğe HDP Milletvekili Feleknas Uca ile birlikte Barış Anneleri katıldı. Barış Anneleri adına Perihan Altuğ etkinlikte söz alırken, amaçlarının barışı tesis etmek olduğunu dile getirdi.

Ardından konuşan HDP’li Feleknas Uca ise, annelerin yaşanan savaşı ve baskıları durduracak güçte olduğunu kaydetti. İktidarın sonunun yaklaşması nedeniyle baskılarını artırdığını söyleyen Uca, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride değinerek, “Artık tecridi değil özgürlüğü konuşmalıyız. Zaman artık Öcalan’ın ve tüm siyasi tutsakların özgürlüğünü sağlama zamanıdır. Öcalan’ın özgürlüğü önemlidir. Bu nedenle mücadelemizi sürdüreceğiz. Barış Anneleri her zaman önemli bir rol oynadı” dedi.

Türkiye’nin Federe Kürdistan Bölgesi’ndeki saldırılarına ilişkin de konuşan Uca, KDP’nin özel güçlerinin dahil olduğu saldırılar ile Kürtler arasında bir kardeş kavgası tehlikesi olduğunu ifade etti. Uca, kavganın önüne geçecek olanların annelerin mücadelesi olduğunu belirtti. Annelerin bugün de barış rolünü oynadığını söyleyen Uca, birlikte bu savaşı durduracaklarını dile getirdi.

Etkinlik müzik dinletisi ve sinevizyon gösterimi ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ