Mardin Roj

Nusaybin’de Eğitim-Sen’den öğretmenler anısına futbol turnuvası

Nusaybin’de Eğitim-Sen’den öğretmenler anısına futbol turnuvası
  • 10 Ekim 2021

Eğitim Sen Nusaybin temsilciliğinin hayatını kaybeden 3 öğretmene ithaf ettiği Futbol turnuvası  başladı.

 

Eğitim Sen Nusaybin Temsilciliği tarafından organize edilen 15. Geleneksel Halı Saha Futbol turnuvası başladı. Turnuvanın trafik kazasında hayatını kaybeden Suzan Basın ve Büşra Yıldız ile Kovid-19 hastalığından hayatını kaybeden Hamza Gürbüz’e adandığı belirtildi.

Turnuva Eğitim Sen Temsilcisi Yakup Taşçı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Eğitim Sen tarafından Nusaybin’de organize edilen 15. Geleneksel Dostluk ve Dayanışma Halı Saha Futbol Turnuvasının başladığını kaydeden Taşçı, 38 takımın mücadele edeceğini söyledi.

 

Turnuva amacının öğretmenler, sağlık çalışanları ve ataması yapılmayan öğretmenler arasında dostluk, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak olduğunu ifade eden Taşçı, “Turnuvamızı Kovid-19’dan dolayı hayatını kaybeden öğretmen arkadaşımız Hamza Gürbüz ile trafik kazasında hayatını kaybeden öğretmen arkadaşlarımız Suzan Basın ve Büşra Yıldız’a adıyoruz” dedi.

Konuşmalardan sonra Eğitim Sen Temsilcisi Yakup Taşçı tarafından Fırat Anadolu Lisesi ile Kaymakam Bülent Pekdemir İlkokulu arasında oynanan ilk maç ile turnuva başladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ