Mardin Roj

Nusaybin’de 2’si çocuk 3 kişi yaşamını yitirdi

Nusaybin’de 2’si çocuk 3 kişi yaşamını yitirdi
  • 10 Ekim 2019

Nusaybin’de nereden atıldığı tespit edilemeyen roket ve havaların sivil yerleşim alanlarına isabet etmesi sonucu 3 kişi öldü, 24 kişi yaralandı.

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye başlattığı saldırının ardından yaşanan çatışmalar nedeniyle nereden atıldığı belli olmayan roket ve havan topları Nusaybin’de evlere isabet etti. Yaşanan olaylarda 2’si çocuk 3 kişi yaşamını yitirdi. Nusaybinliler, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda roketlerin nereden geldiğini bilmediklerini yazdı. Mardin Valiliği ise, yaptığı açıklamada roketlerin Suriye tarafından geldiğini savundu. Yaşanan olaylarda 24 kişi de yaralandı.

Mardin Valiliği yaşamını yitirenlerden “şehit” diye bahsederek, konuya dair yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Nusaybin ilçemize isabet etmesi sonucu; 2’ si çocuk (12) yaşında Emine YILDIZ, (15) yaşında Leyla YILDIZ ve (48) yaşında Anneleri Fatma YILDIZ hedef alınarak şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermileri sonucu (24) vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı Vatandaşlarımız Nusaybin Devlet Hastanesi ve Mardin Devlet Hastanemize sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Şehit olan vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ