Mardin Roj

Nusaybin’de 2 öğretmen için çiçekler bıraktılar

Nusaybin’de 2 öğretmen için çiçekler bıraktılar
  • 14 Haziran 2021

Nusaybin’de aşırı hızlı sürücünün çarpması sonucu hayatını kaybeden öğretmenler Büşra Yıldız ile Suzan Basın demokratik kitle örgütlerince anıldı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde önceki gün aşırı hız yapan bir sürücünün yaya yolunda çarpması sonucu hayatını kaybeden öğretmenler Suzan Basın ile Büşra Yıldız, olay yerinde anıldı. Kamu Emekçileri Sendikalar Konfederasyonu (KESK) Mardin bileşenleri ile Mardin Barosu, Esnaf Sanatkarlar Odası, Nusaybin Ticaret Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi tarafından gerçekleştirilen anmaya çok sayıda kişi katıldı. Yapılan anmada öğretmenlerin hayatını kaybettiği yere kadar yürüyen kitle karanfiller bıraktı. Ardından SES Nusaybin Şube Eşbaşkanı Sait Kaplan, basın metnini okudu.

 

Yaşanan olayı bir cinayet olarak gördüklerini ifade eden Kaplan, olayın aşırı hız ve denetimsizlikten kaynaklı olduğunu belirterek, caddenin durumuna dikkat çekerek, kazaya davetiye çıkarıldığını ifade etti. İlçe merkezinde okulların bulunduğu ana caddelerde trafik lambası, üst geçit veya alt geçit ile elektronik denetleme sisteminin olmadığına dikkat çeken Kaplan, benzer bir olayın yaşanmaması için yetkilileri göreve davet ettiklerini söyledi.

Açıklamanın ardından kitle alkışlar eşliğinde dağıldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ