Mardin Roj

Nusaybin ve Kızıltepe maçında dostluk kazandı

Nusaybin ve Kızıltepe maçında dostluk kazandı
  • 30 Eylül 2019

Mardin 1. Amatör Liginde mücadele eden Nusaybin Belediye Spor 2019-2020 sezonunun ilk maçında sahasında Kızıltepe Belediye Spor’u konuk etti.

Müsabaka öncesi teknik ekip, futbolcular ve yöneticiler Nusaybin Belediye Eş Başkanları Av.Semire Nergiz, Ferhat Kut ve eş başkan Yardımcısı Yılmaz Gündüz ile kahvaltıda bir araya geldi. Hem sahada hem de tribünde şiddetin yeri olmadığını ifade eden Eş Başkanlar, kardeşliği ve barışı sürekli ön planda tuttuklarını söylediler. Kazanmak için iyi bir takım oyunun oluşması gerektiğini hatırlatan Eş Başkanlar, futbolculara başarılar dilediler.

Maçtan saatler önce stadı dolduran Nusaybinli sporseverlerin dışında, Eş Başkanlar Av.Semire Nergiz, Ferhat Kut, Başkan Yardımcı Yılmaz Gündüz ve Kızıltepe Belediye Eş Başkanları Nilüfer Elik Yılmaz ve Zeyni Ipek de taraftarlar arasında yerlerini aldı.

Maç öncesinde Nusaybinli taraftarlar sıkça “en büyük başkan bizim başkan” ve “Nusaybin sizinle gurur duyuyor” tezahüratları atarken, Eş Başkam Av.Semire Nergiz ve Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz tezahüratları karşılıksız bırakmayarak el ele tribünleri gezerek selam verdiler.

Karşılıklı atakların gerçekleştiği maçın ilk golünü konuk ekip Kızıltepe Belediye Spor kaydetti. Orhan Sarıbatur ceza sahası dışında aşırttığı topla Kızıltepe Belediye Spor’u deplasmanda 1-0 öne geçirdi.

Golün ardından ataklarını sıklaştıran Nusaybin Spor, bir türlü sonuç elde edemeyince ilk yarıyı 1-0 yenilgiyle kapattı.

İkinci yarıya da kaldığı yerden devam eden Nusaybin Belediye Spor, ataklarının meyvesini çok geçmeden buldu. Ethem Şahin’in serbest vuruşunda açtığı ortayla birlikte Dicle Toy güzel bir kafa vuruşu yaparak maça dengeyi getirdi. Bu golle skor 1-1 oldu.

Her iki takım da galibiyet golünü bulamayınca maç 1-1 berabere sona erdi.

Maçın ardından futbolcular birbirlerini tebrik ettiler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ