Mardin Roj

Nusaybin Devlet Hastanesi’nde sağlıkçılara mobbing, tehdit ve baskı

Nusaybin Devlet Hastanesi’nde sağlıkçılara mobbing, tehdit ve baskı
  • 16 Temmuz 2021
SES Mardin Şubesi, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde sağlık personellerinin tehdit, baskı ve mobbing uygulamalarına maruz kaldığını açıkladı. 
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mardin Şubesi, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde sağlık personellerinin tehdit, baskı ve mobbing uygulamalarına maruz kaldığını duyurdu. SES’ten yapılan açıklamada, sağlık personellerinin ağır iş koşullarının yanı sıra yöneticilerin haksız ve hukuksuz uygulamalarına, baskı ve mobbinge maruz kaldıkları belirtildi. Hastanedeki yöneticilerin sağlık emekçilerini, “Seni en kötü birime veririm, birim değişikliği talep ederseniz de ya vereceğimiz birimde çalışırsınız ya da istifa ederseniz” şeklinde tehdit ettiği kaydedilen açıklamada, “Çalışma birimlerinin ve nöbet listelerinin değiştirilerek keyfi ve haksız uygulamalarda bulundukları bilgisine sahibiz” denildi.
YÖNETEMEME HALİ
Hastanede liyakatsiz yöneticiler olduğu ifade edilen açıklamada, şunlara yer verildi: “Sadece siyasi kişilerin veya yandaş sendikanın referansı ile yöneticilik makamını işgal edenlere buradan bir kez daha sesleniyoruz. Yönetici olmak için herhangi bir liyakata sahip olmadığınızın ve derin bir yönetememe hali yaşadığınızın farkındayız. Çoğunuzun liyakatı esas alınacağı günlerde o makamlarda olamayacağınızı biz de biliyoruz. Ancak şunu da unutmayın ki, biz sağlık emekçileri olarak, bu beceriksizliğinizi örtbas etmek için sağlık emekçileri üzerinde kurmaya çalıştığınız baskıya asla boyun eğmeyeceğiz. Nusaybin Devlet Hastanesi özelinde, bütün sağlık kurumları yöneticilerine sesleniyoruz. Kullandığınız bu tehditkâr dilden ve baskıcı uygulamalardan hemen vazgeçin. Yönetemiyorsanız, görevi bırakma erdemini göstermenizi bekliyoruz. Yetkililerin, bu zorlu pandemi sürecinde her şeyini ortaya koyan sağlık emekçileri üzerinde baskı yapan yöneticiler hakkında gerekli işlemleri yapmasını bekliyor ve SES olarak bu konunun takipçisi olacağımızı buradan belirtiyoruz.”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ