Nusaybin Davası Tutuklusu Aslan: Genelge geldi sürgün başladı

Nusaybin Davası Tutuklusu Aslan: Genelge geldi sürgün başladı
  • 13 Kasım 2022 12:19
Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Nurcan Aslan, Adalet Bakanlığı’nın gönderdiği genelge sonrası hak ihlallerinin arttığını ve sevklerin arttığını belirtti.  
Nusaybin Davası’nda yargılananlar arasında bulunan Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki Nurcan Aslan, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde maruz kaldıkları hak ihlallerini aktardı. Adalet Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeden sonra tecrit koşullarının ağırlaştırıldığını belirten Aslan, ihlallerin gerekçesini sorduklarında “Adalet Bakanlığı” yanıtı aldıklarını aktardı.
Gerekçesiz bir şekilde tutukluların sevk edilmeye başlandığını aktaran Aslan, “Arkadaşları, Kandıra, Antalya ve Kayseri’ye sürgün ediyorlar. Her defasında ailelerden daha uzağa gönderiyorlar. Odalar arası geçişlerimize izin verilmiyor. Ne yaparsak tutanak tutuyorlar. Arkadaşlarımıza sesleniyoruz yine tutanak tutuluyor. Mektuplarımıza ‘örgüt propagandası’ diyerek, el konuluyor. Tutanak tutuyorlar. Tek mektup gönderebileceğimizi söylüyorlar. İki arkadaşa aynı anda mektup gönderemiyoruz. Bir zarfta iki mektubu da kabul etmiyorlar. Baskı her geçen gün artıyor. Her hafta mektup sorunu yaşanıyor” ifadelerini kullandı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ