Nurcan Bakır’ın rüyası! – YUSUF ERDEM

  • 16 Ocak 2020 08:47 | Son Güncellenme: 19 Aralık 2023 19:33

Nurcan Bakır, baskılara ve zulme karşı ses oldu. Son rüyası bizlere çok şeyi anlatıyor. Hayatın en büyük kabuslarından… çocukların katledilmesi! Belki de başkasının sahip olamayacağı rüyaları vardı Nurcan’ın. Nurcan rüyalarına ve hayallerine sadık kaldı. Fedakar oldu hayata. Hayata aşıktı o, yaşamı uğruna ölecek kadar sevdi.

Zulme teslim olamadı Nurcan, sessiz kalmasını istediler ama o sandığına kilitledi her şeyi ve suskun mührünü vurdu üzerine! Şimdi geriye son rüyası, acı ve keder kaldı… O güçsüz olmadı bilesiniz… bütün korkuların başına vurdu. Gök parça parça dağılıp üzerine düşse bile korkmazdı.

Bilin ki aşk bir rüyaya sahip olmaktır. Bilin ki rüyalarında bile sizi mahkum etmek istiyorlar… Ve bilin ki aşk, rüyalarına ve hayallerine sahip çıkmaktır. Aşk, ebedi sabaha uyanmaktır. Çünkü bu canı gelecek için yaşam yolunda vermektir. Sevdiğin şeyi bulup onun için ölmektir aşk. Koşulsuz sevgiye koşanlarındır aşk.

Ölüm; ölüm yoktur aslında. O yeni bir günün doğuşudur sadece. Yeni bir hayata doğmaktır. Bilin ki her şey döngüseldir, hayat döngüseldir, kuşların yuvası gibi, ağaçların gövdesi gibi, yeni doğan bebek gibi ve toprağa verilen ceset gibi. Hayat ve ölüm döngüseldir bilesin ve bilesin ki asıl hayat ölümün soğuk bağrında gizlidir. Geleceğe ışık olmaktır hayat ve ölüm. Aşk, ölümle, ebedi sabahın seherine bir tohum ekmektir; çünkü Aşk mezarın hazin çölünde, hakikat tohumunu sulamaktır unutmayasın. Uykuya dalar gibi ölür, bir rüyadan uyanır gibi uyanırsınız ve bazen kabuslarda ölürsünüz… Aşk hep uyanık kalmaktır bilesiniz. Uyananlar asla sessiz kalamaz.

Yaşamı sev ve ona sadık kal, ne olursa olsun, neyi seversen sev, sevdiğini yoğunlukla sev, koşulsuz sev. İçinde taşıdığın aşk sana uyumu getirecektir. Bu hayata aşktan daha iyi bir cevap yoktur. Seven güçlü olur, her zaman sevgisini haykırır bilesiniz! Çünkü Aşkın düşmanı korkudur. Korku bitince Aşk başlar. Bilin ki, koşulsuz sevenden daha cesur kimse yoktur.

Ey sevgili! Gözlerin intikam ve çarpıp parçalanan hayallere bir kalkan olacak. Siyah ve baygın gözlerin! İşte o gözler yüreklerimizi delip geçti. Tıpkı ince ve uzun kılıçların parlak çeliği gibi. Şimdi bütün güzellikleri gösteren NURCAN adına, o gözleri için mücadele edin. Onun gözlerinde çocukların geleceği var.

Yayılan karanlığın içinde, devrim yeminleri ettim

Bugünden sonra bir daha asla korkmayacağım

Artık kimsenin bana müdahale etmesine izin vermeyeceğim

Beni hizaya getirmeye çalışanlara söylüyorum!

Önce kalplerinize ayar verin

Başkalarının hayatından size ne!

Benim ne yaptığımdan her birinize ne?

Başkalarının hayatı üzerinden tatmin mi arıyorsunuz?

Bu hayatın bize ait olduğunu anlamıyor musunuz!

 

YUSUF ERDEM

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ