Newroz startı veriliyor

Newroz startı veriliyor
  • 11 Mart 2021 13:58
Bu yıl “Newroz ateşiyle direnelim, özgürleşelim” şiarıyla düzenlenecek Newroz, 30’u il 61 merkezde kutlanacak. Diyarbakır’da yarın açıklanacak Newroz programında “Dîsa li Newrozan” şarkısı tanıtılacak.
Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad-TJA), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Kürdistani İttifak Çalışması içerisinde yer alan siyasi partiler, bu yıl gerçekleştirilecek Newroz kutlamalarının startını yarın veriyor. 2021 Newroz’unun sloganı, “Newroz ateşiyle direnelim, özgürleşelim” olarak belirlendi. Newroz ateşi, 30’u il olmak üzere 61 merkezde yakılacak.
İLK ATEŞ HALFETİ’DE YAKILACAK
Kutlamaların ilki 15 Mart’ta PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın doğduğu yer olan Urfa’nın Halfeti içesinde gerçekleştirilecek ve 22 Mart’ta kadar devam edecek. Her yıl milyonların katılımına sahne olan Newroz, İstanbul’da 20 Mart’ta, Diyarbakır’da ise 21 Mart’ta kutlanacak.
NEWROZ ŞARKISI 
Diyarbakır’da yarın yapılacak açıklamayla startı verilecek olan 2021 Newroz’u için Kürt sanatçıların seslendirdiği “Dîsa li Newrozan” şarkısı, hazırlanan klipiyle birlikte tanıtılacak.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ