Mardin Roj

‘Müteahhit zarar etmesin’ diye kayyımın izniyle Mardin’in göbeğinde dinamit paylatılıyor

‘Müteahhit zarar etmesin’ diye kayyımın izniyle Mardin’in göbeğinde dinamit paylatılıyor
  • 13 Ekim 2021

Mardin’de şehrin merkezindeki otopark projesinin kazısında dinamit kullanıldı. Dinamit kullanılmasına “müteahhit zarar ediyor” denilerek, izin verildiği öğrenildi. 

Mardin’in Artuklu ilçesinde akşam saatlerinde peş peşe 3 büyük sarsıntı meydana geldi. Sarsıntılar nedeniyle deprem olduğunu düşünen kimi yurttaşlar kendini sokağa attı. Ancak sarsıntının kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan bir otopark projesinin temel kazımında dinamit patlatılmasından kaynaklandığı anlaşıldı. Bitişiğinde Mardin Valiliği, Mardin Adliyesi ve özel bir hastane bulunan, kentin en işlek noktasında dinamit kullanılması dikkat çekti.

 

AMAÇ; MÜTEAHHİT ZARAR ETMESİN

 

Otopark projesinin yapıldığı alanın zemininin sert olması gerekçesi ile şehir merkezinde kullanılması yasak olan dinamite izin verildiği öğrenildi. Valilik kaynaklarından edinilen bilgiye göre; dinamit kullanma talebi “müteahhit zarar ediyor” diyerek, projeyi üstlenen firmadan geldi.

Edinilen bilgilere göre; kepçeler ve taş kırıcılar ile projenin zamanında yetişmeyeceği gerekçesi öne sürülerek, dinamit kullanımına Mardin Valisi ve Kayyımı Mahmut Demirtaş tarafından onay verildi. (Mezopotamya)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ