Mardin Roj

Murat Karayılan: Erdoğan PKK’ye heyet gönderdi

Murat Karayılan: Erdoğan PKK’ye heyet gönderdi
  • 10 Haziran 2021

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda PKK’ye heyet gönderdiğini ve bu heyetin talebi üzerine KDP Genel Başkanı Mesut Barzani’yle yüz yüze görüşerek uyarmak istediğini söyledi. Karayılan, konuya dair detayları bu akşam Stêrk TV’de olacak. 

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, bu akşam Stêrk TV’de saat 20.00’de yayınlanacak özel programda önemli açıklamalarda bulundu. Fırat Haber Ajansı’nın (ANF) haberine göre, Karayılan, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın PKK’ye heyet gönderdiğini, bu heyetin talebi üzerine KDP Genel Başkanı Mesut Barzani’yle yüz yüze görüşerek uyarmak istediğini söyledi.
Karayılan, ayrıca TSK’nin sınır ötesi operasyonu, KDP özel birliklerinin 5 Haziran’da Metîna’ya sevkiyatında yaşanan saldırının perde arkası, KDP güçlerinin sınır ötesi operasyona dahil edilmesi çabaları, Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Hewlêr ziyareti ile KDP’nin 20 Mayıs’ta gerçekleştirdiği toplantının sonuçları ile PKK ve KDP arasındaki ilişkilerine dair de önemli açıklamalarda bulundu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ