Mardin Roj

Mülkiye Kazan’ı öldüren şahıs mahkemede konuşmadı

Mülkiye Kazan’ı öldüren şahıs mahkemede konuşmadı
  • 25 Ekim 2022 10:52

Kaybolduktan bir ay sonra cenazesi toprağa gömülü halde bulunan Mülkiye Kazan’ın faili Mustafa Asan, SEGBİS’le ifade vermeyeceğini belirtince duruşma ertelendi. 

 

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde 16 Kasım 2021’de kaybolduktan sonra haber alınamayan ve 17 Aralık’ta cenazesi toprağa gömülü olarak bulunan Mülkiye Kazan’ın (24) faili Mustafa Asan hakkında “Kasten öldürme” ve “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından açılan davanın ilk duruşması görüldü. Mardin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Asan tutulduğu cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır edildi. Kazan’ın aile fertleri ve tarafların avukatlarının katıldığı duruşmayı çok sayıda avukat izledi.

 

SEGBİS İLE SAVUNMA YAPMADI

 

Kimlik tespitinin ardından başlayan duruşmada gelen evraklar okunarak, sanığa suçlamalar hatırlatıldı. Ardından sanığın savunmasına geçilen duruşmada sanık SEGBİS ile savunma yapmayacağını belirterek, mahkeme salonunda hazır edilmek istendiğini belirtti. Sanık, cinayeti kendisinin işlemediğine dair elinde belgeler olduğunu iddia etti.

 

Sanığın savunma yapmaması üzerine avukatlar da beyanda bulunmadı.

 

DURUŞMA ERTELENDİ

 

Mahkeme,  sanık Asan’ın sonraki duruşmada hazır edilmesi ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 17 Ocak’a erteledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ