Mülkiye Kazan davasında tanıkların dinlenmesinden vazgeçildi

Mülkiye Kazan davasında tanıkların dinlenmesinden vazgeçildi
  • 14 Mart 2023 18:18

Kaybolduktan bir ay sonra cenazesi toprağa gömülü halde bulunan Mülkiye Kazan’ın faili Mustafa Asan’ın yargılandığı davada, tanıkların dinlenmesinden vazgeçildi. 

 

 

 

Riha’nın Wêranşar (Viranşehir) ilçesinde, 16 Kasım 2021 tarihinde kaybolduktan sonra 17 Aralık’ta cenazesi toprağa gömülü olarak bulunan Mülkiye Kazan’ın (24) faili Mustafa Asan hakkında “Kasten öldürme” ve “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından açılan davanın üçüncü duruşması Mardin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Fail Asan’ın hazır edildiği duruşmaya, Kazan ailesinin avukatları, İnsan Hakları Derneği (İHD) Mêrdîn Şubesi’nin avukatları ile sanık avukatı katıldı.

 

 

 

Kimlik tespitinin ardından başlayan duruşmada, gelen evraklar okunarak, gelen tanıkların dinleneceği belirtildi. İlk olarak tanık M.G. dinlendi. Tanık M.G., cinayet ile ilgili bilgisi olmadığını savundu. Daha önce dinlenmesine karar verilen kimi tanıkların ise gelmediği görüldü.

 

 

 

Sanık Asan da, önceki beyanlarını tekrar ederek, cinayeti kendisinin işlemediğini savundu.

 

 

 

Mahkeme, gelmeyen tanıkların dosyaya katkı sunmayacağını gerekçesiyle dinlenmelerinden vazgeçti. Mahkeme, dosyanın mütalaa için savcılığa tevdiine ve sanık Asan’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

 

 

 

Mahkeme bir sonraki duruşmayı 10 Nisan’a erteledi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ