Mardin Roj

Muhalefetin Garê tutumu, Erdoğan’ın ağzını bozdu, aynen cevap aldı

Muhalefetin Garê tutumu, Erdoğan’ın ağzını bozdu, aynen cevap aldı
  • 17 Şubat 2021

Geçtiğimiz gün ‘Bakın salgın var ama salon tıklım tıklım’ dolu ifadeleriyle salgın tedbirlerini çiğnediğini açıkça ilan eden Erdoğan, gelen tepkiler sonrası bugün ‘Tedbirlere uyuyoruz’ dedi.

 

AKP  Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Daha önce “tıklım tıklım dolu salonda kongre yapıyoruz” diyen Erdoğan, bugünkü konuşmasında “İnsanımızın sağlığını riske atmadan, tedbirlere uyarak kongrelerimizi şölene çeviriyoruz” demesi dikkat çekti. AKP kongrelerine çamur atıldığını savunarak, ‘FETÖ taktiği’ ifadeleriyle tepki gösterdi. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gare harekatında ölen asker, polis ve MİT personelinin ölümünden kendisini sorumlu tutmasına da yanıt vererek “Ya sen ne yüzsüzsün ya. Terbiyesiz herif. Sana Savuma Bakanımı, İçişleri Bakanımı gönderiyorum. Sen bunlara layık değilsin” şeklinde hakaret dolu ifadeler kullandı. Erdoğan, konuşmasında ayrıca operasyonların süreceği mesajı verdi.

 

KILIÇDAROĞLU: O 5 SORUNUN CEVABINI ALACAĞIM 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün kendisi hakkında sarf ettiği sözlere yanıt verdi. Erdoğan, partisinin Ankara il kongresinde “13 şehidin sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyen Kılıçdaroğlu’na yönelik “Sen nasıl bir yüzsüzsün ya? Sen de nasıl bir yüz var ya? Utanıp sıkılmadan Gara katliamındaki şehitlerin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır diyorsun. Terbiyesiz herif” ifadelerini kullandı.
Sosyal medya hesabından ‘İnsan için ahlak, elbiseden daha önemlidir’ başlıklı bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın sorulara cevap vermek yerine hakaret ettiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, “Ben 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. O 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım” dedi.
Kılıçdaroğlu şu mesajları verdi: “Bugün Erdoğan bana hakaret ediyor. Kontrolünü kaybedip, ‘terbiyesiz’ bile diyor. Ne için söylüyor bunları? Ben 16 şehidimizin hakkını savunduğum için. Ve kendisine 5 soru sordum. Şehit aileleri adına sordum, milletimiz adına sordum. 5 soruya yanıt ver dedim, en azından toplum neyin olup olmadığını öğrensin diye. Ama sen bütün bunları bırakıyorsun, bana hakaret ediyorsun. Hangi gerekçe ile hakaret ediyorsun? İşin reklamına kaçıyorsun. Ben 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. O 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım.”
ÖZGÜR ÖZEL’DEN 23 SANİYELİK CEVAP

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Terbiyesiz herif. Sana İçişleri Bakanımı, Savunma Bakanımı gönderiyorum. Sen bunlara layık değilsin” diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıt vermek üzere basın toplantısı düzenledi.

23 saniyeyle en kısa süren basın toplantısını gerçekleştiren Özel, şu cümleyi kurdu: “Meclis tarihinin en kısa basın toplantısını yapmak üzere karşınızdayım. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı tüm iftira, hakaret ve küfürleri kendisine aynen iade ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ